ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

17 січня 2013
Пропозиції Союзу ювелірів України до проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форм постанов про накладання штрафів»

Державною пробірною службою України у зв`язку зі змінами до ст. 22 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» розроблено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форм постанов про накладання штрафів».

Проектом наказу передбачено затвердити:

  1. Форму постанови про накладення штрафу на суб’єкта господарювання за торгівлю на території України ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, які не мають відбитка державного пробірного клейма або мають відбиток підробленого державного пробірного клейма;
  2. Форму постанови про накладення штрафу на суб’єкта господарювання за невиконання законних вимог посадових осіб Державної пробірної служби України, спрямованих на усунення порушень законодавства України, що регулює порядок здійснення операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них;
  3. Форму постанови про накладення штрафу на суб’єкта господарювання за створення перешкод для діяльності посадових осіб Державної пробірної служби України;
  4. Форму постанови про накладення штрафу на суб’єкта господарювання за здійснення діяльності щодо операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в Державній пробірній службі України

Зазначений проект наказу Мінфіну поданий на погодження до Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Союз ювелірів України направив пропозиції до зазначеного проекту наказу Державній пробірній службі України, Міністерству фінансів України, Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Пропозиції Союзу ювелірів України мають за мету запровадити справедливий та адекватний підхід до вирішення питань про накладання штрафів за порушення, які не несуть шкоди інтересам суспільства, зокрема щодо належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. До таких порушень можуть бути віднесені здійснення операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в Державній пробірній службі України та створення перешкод для діяльності посадових осіб Державної пробірної служби України. Згідно з позицією Союзу ювелірів України накладання штрафів за ці види порушень можливе тільки у разі невиконання суб`єктами господарювання приписів Державної пробірної служби України про усунення таких порушень.

Зокрема, у пропозиціях Союзу ювелірів України зазначається, що «у формах постанов про накладення штрафу на суб’єкта господарювання за здійснення операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в Державній пробірній службі України, за створення перешкод для діяльності посадових осіб Державної пробірної служби України підставою для накладання зазначених штрафів є акт перевірки з висновками, що свідчать про порушення.

Оскільки зазначені штрафи не входять до сфери правового регулювання Кодексом України про адміністративні правопорушення, а передбачені у ст. 22 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», при їх накладанні необхідно керуватися нормами Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до п. 7 ст. 7 цього Закону України на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Таким чином, акт перевірки, що містить відомості про вказані вище порушення з боку суб`єкта господарювання, не є підставою для накладання штрафу, проте є підставою для складання припису про усунення таких порушень.

Згідно з п. 8. ст. 7 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Відповідно до п. 9. ст. 4 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом. Тобто, закон передбачає можливість застосування штрафних санкцій до суб`єкта господарювання у разі невиконання ним, зокрема, приписів про усунення порушень.

Зазначаємо, що державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності не має за мету накладання штрафів на суб`єктів господарювання, а є визначеною законом діяльністю уповноважених законом органів щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Такі порушення, як здійснення операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в Державній пробірній службі України, створення перешкод для діяльності посадових осіб Державної пробірної служби України не наносять шкоди інтересам суспільства в частині забезпечення належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Більше того, ці порушення можуть бути легко усунені суб`єктом господарювання без завдання шкоди інтересам суспільства на підставі припису Державної пробірної служби України, що не передбачає накладання штрафу.

Таким чином, доцільно запровадити накладання штрафу за здійснення операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в Державній пробірній службі України, за створення перешкод для діяльності посадових осіб Державної пробірної служби України виключно у разі невиконання у встановлений строк припису про усунення зазначених порушень.»

Союзом ювелірів України внесені пропозиції:

1. У формі постанови про накладання штрафу на суб’єкта господарювання за здійснення операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в Державній пробірній службі України абзац перший доповнити реченням такого змісту:

«Вимоги припису про усунення порушень у встановлений строк не виконані

__________________________________________________________________».

(найменування суб’єкта господарювання або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи-підприємця)

2. У формі постанови про накладання штрафу на суб’єкта господарювання за створення перешкод для діяльності посадових осіб Державної пробірної служби України абзац перший доповнити реченням такого змісту:

«Вимоги припису про усунення порушень у встановлений строк не виконані

_________________________________________________________________________».

(найменування суб’єкта господарювання або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи-підприємця)

У разі врахування пропозицій Союзу ювелірів України накладання штрафів на суб`єктів господарювання за здійснення операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в Державній пробірній службі України та за створення перешкод для діяльності посадових осіб Державної пробірної служби України буде можливе лише у разі невиконання припису про усунення цих порушень.

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP