ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

18 січня 2013
Союз ювелірів України пропонує з розробленого Мінфіном законопроекту виключити норми щодо обов`язкового застосування фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку реєстраторів розрахункових операцій при торгівлі ювелірними виробами та годинниками.

15 січня 2012 р. Міністерством фінансів України оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до статті 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва».

Як це вже було наприкінці 2012 року, до товарів іноземного виробництва, щодо обігу яких законопроектом пропонується посилити контроль, зокрема віднесені ювелірні вироби, годинники наручні, кишенькові з корпусами, виробленими з дорогоцінних металів або з металів, плакованих дорогоцінними металами.

Даним законопроектом передбачається запровадити для фізичних осіб – платників єдиного податку обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій при продажу товарів іноземного виробництва, що підпадають під визначення груп 71, 84, 85 та 91 УКТ ЗЕД, зокрема при продажу ювелірних виробів та годинників.

При цьому законопроектом не передбачений механізм фіксації податковими органами кола суб`єктів господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами іноземного виробництва, та однозначного їх відокремлення від інших суб`єктів господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами виключно вітчизняного виробництва. Зважаючи на цю обставину існує імовірність поширення обов`язку застосування реєстраторів розрахункових операцій на всіх без винятку платників єдиного податку, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами та годинниками.

На даний час законопроект ще не схвалений Кабінетом Міністрів України та не внесений на розгляд до Верховної Ради України.

У зв`язку з цим Союз ювелірів України направив зауваження та пропозиції до зазначеного законопроекту до Міністерства фінансів України та Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

У зауваженнях та пропозиціях Союзу ювелірів України відзначається, що «викликають здивування спроби перекласти на фізичних осіб-підприємців, що сплачують єдиний податок, відповідальність за легалізацію на ринку незаконно ввезених в Україну ювелірних виробів іноземного виробництва (група 71 УКТ ЗЕД), а також годинників наручних, кишенькових з корпусами, виробленими з дорогоцінних металів або з металів, плакованих дорогоцінними металами (група 91 УКТ ЗЕД). Адже саме таких фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої-третьої груп пропонується шляхом прийняття законопроекту зобов`язати застосовувати реєстратори розрахункових операцій при продажу зазначених товарів іноземного виробництва. … Запропоновані в законопроекті засоби посилення контролю за обігом ювелірних виробів та годинників іноземного виробництва не вплинуть на ефективність боротьби з їх незаконним ввезенням та легалізацією на ринку. Вважаємо, що приймати зазначений законопроект недоцільно, оскільки запропоновані в ньому заходи державного регулювання не відповідають поставленим цілям та завданням і не є адекватними.

Водночас, у разі прийняття законопроекту значно погіршаться умови провадження діяльності фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами та годинниками. Адже вони будуть вимушені нести недоцільні додаткові витрати на придбання, обслуговування та використання реєстраторів розрахункових операцій, на ведення додаткового обліку та подання додаткової звітності. Буде значно збільшено кількість перевірок фізичних осіб-підприємців. Також будуть розширені підстави для застосування податковими органами штрафних (фінансових) санкцій. Загалом такі новації спричинять посилення адміністративного тиску податкових органів на малий ювелірний бізнес.

У зв`язку з викладеним вище пропонуємо у проекті Закону України «Про внесення змін до статті 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва»:

  1. пункт 2 розділу І виключити;
  2. підпункт 2 пункту 2 розділу ІІ виключити.»

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP