ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 січня 2013
2013-й буде ще одним роком боротьби малого бізнесу за право на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

Шановні учасники ювелірного ринку України!

Малий ювелірний бізнес вже багато років очікує встановлення стабільних і передбачуваних правил в оподаткуванні та адмініструванні податків.

Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва» 2000 року гарантував право малого бізнесу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності без обмежень її застосування виготовлювачами і торговцями ювелірними виробами. Проте, у 2005-2012 роках ми з вами регулярно стикалися зі спробами на законодавчому рівні або шляхом адміністративного тиску органів виконавчої влади заборонити учасниками ювелірного ринку бути платниками єдиного податку, вести спрощений облік і подавати спрощену звітність.

Шляхом подолання багатьох труднощів і проблем у 2012 році нам спільними зусиллями вкотре вдалося відстояти право малого ювелірного бізнесу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Наприкінці минулого року ми щиро сподівалися на те, що проблеми навколо права малого ювелірного бізнесу на єдиний податок залишилися в минулому. Наші надії не справдилися.

Із настанням 2013 року виникли нові законодавчі ініціативи, спрямовані на звуження застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Зокрема, Урядом розроблено новий проект Закону України «Про внутрішню торгівлю» на заміну знятому з розгляду та відкликаному з Верховної Ради 12.12.2012 р. аналогічному законопроекту №9443, який активно обговорювався за участю представників Союзу ювелірів України.

Що ж змінилося у новому проекті закону у порівнянні з законопроектом №9443 ? Майже нічого. Замість норми, згідно з якою «провадити торговельну діяльність у магазинах площею понад 200 кв. метрів можуть лише суб’єкти господарювання, які застосовують загальну систему оподаткування», у новому проекті передбачено встановити, що не можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які здійснюють «торговельну діяльність у магазинах площею понад 200 кв. метрів» (пункт 2 частини 2 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту). Тобто, всі суб`єкти малого підприємництва, які здійснюють торгівлю на орендованих торгових площах у торгових і торгово-розважальних центрах, супермаркетах, універмагах, універсамах, інших магазинах площею понад 200 кв. метрів, у разі прийняття цього законопроекту, як Закону України, та введення його в дію, будуть змушені перейти зі спрощеної на загальну систему оподаткування. Якщо ж такі орендарі забажають зберегти свій статус платників єдиного податку, закон не залишає їм іншого, крім як піти з торгових площ у великих магазинах, до яких вже давно звикли споживачі та постійні клієнти. Разом із цим, без сумніву, значно зростуть розміри орендної плати у невеликих магазинах площею до 200 кв. метрів внаслідок різкого зростання попиту.

Тому запропонований Урядом законопроект «Про внутрішню торгівлю» несе значні ризики для всього малого бізнесу в Україні і потребує активного реагування з боку підприємницької спільноти. Часу на реагування підприємців на цей законопроект обмаль, адже Прем`єр-міністр України М.Я. Азаров наполягає на його ухваленні впродовж місяця.

Проект Закону України «Про внутрішню торгівлю»

Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внутрішню торгівлю»

Інша законодавча ініціатива, спрямована на звуження застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності – це проект Закону України «Про внесення змін до статті 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва», яким передбачено обов`язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку при продажу, зокрема, ювелірних виробів та годинників іноземного виробництва, раніше ввезених на територію України. Цей проект Закону України теж розроблений на заміну відкликаного з Верховної Ради України 12.12.2012 р. законопроекту №11404.

Союз ювелірів України наголошує на тому, що даним законопроектом не передбачений механізм фіксації податковими органами кола суб`єктів господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами іноземного виробництва, та однозначного їх відокремлення від інших суб`єктів господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами виключно вітчизняного виробництва. Зважаючи на цю обставину існує імовірність поширення обов`язку застосування реєстраторів розрахункових операцій на всіх без винятку платників єдиного податку, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами та годинниками.

У разі запровадження норм цього законопроекту фізичні особи-підприємці, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами та годинниками, будуть вимушені нести недоцільні додаткові витрати на придбання, обслуговування та використання реєстраторів розрахункових операцій, на ведення додаткового обліку та подання додаткової звітності. Буде значно збільшено кількість перевірок фізичних осіб-підприємців. Також будуть розширені підстави для застосування податковими органами штрафних (фінансових) санкцій. Загалом такі новації спричинять посилення адміністративного тиску податкових органів на малий ювелірний бізнес.

Проект Закону України «Про внесення змін до статті 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва»

Аналіз регуляторного впливу

Констатуємо, що боротьба за право малого ювелірного бізнесу на єдиний податок, на ведення спрощеного обліку і подання спрощеної звітності ще дуже далека від завершення. У 2013 році наша боротьба виходить на нове коло. Тільки спільно, об`єднавшись у потужну громадську силу, учасники ювелірного ринку зможуть подолати всі труднощі і виклики нового часу.

Закликаємо всіх небайдужих до проблем малого ювелірного бізнесу об`єднатися, згуртувавшись навколо Союзу ювелірів України, і спільно діяти з метою вирішення актуальних питань і завдань!

З повагою,
президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб
генеральний директор Союзу ювелірів України Е.Р. Джумажанов    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP