ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

27 січня 2013
Про подання фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку нової звітності до Пенсійного фонду в термін до 10 лютого 2013 року.

Шановні учасники ювелірного ринку!

13 січня 2013 року набрала чинності постанова правління Пенсійного фонду України від 10.12.2012 р. №24-1 «Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року N 22-2», зареєстрована у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2012 р. за N 2204/22516.

Відповідно до п.п. 3.2., 3.3. зазначеної постанови «ФО-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.

ФО-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.»

Оскільки зазначена постанова правління ПФУ набрала чинності з 13 січня 2013 р., всі фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку, крім пенсіонерів та інвалідів, зобов`язані подати нову звітність до Пенсійного фонду в строк до 10 лютого 2013 року.

Зазначаємо, що відповідно до п. 4.11. зазначеної постанови «фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до цього Порядку. Протягом року у разі призначення пенсії подається звіт з позначкою «призначення пенсії» за період до дати формування заяви на призначення пенсії.»

Під час семінару, проведеного Союзом ювелірів України у м. Києві 25 січня 2013 року згідно з оприлюдненим Графіком семінарів, виявилося, що значна частина учасників не була ознайомлена з новою звітністю до Пенсійного фонду та порядку її подання, а ряд учасників наголосили, що не можуть знайти у продажу бланки нової звітності.

Усвідомлюючи можливі ризики накладання фінансових санкцій на учасників ювелірного ринку - фізичних осіб-підприємців, які через незнання новел у законодавстві не подадуть вказану звітність у встановлений строк, Союз ювелірів України розміщує нові бланки обов`язкової звітності на своєму веб-сайті www.juvelir.org.ua, а також офіційно звертається до правління Пенсійного фонду України з пропозицію про перенесення термінів запровадження нової звітності з 2013 на 2014 рік.

Додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» - СКАЧАТИ

Крім того, постановою правління Пенсійного фонду України від 10.12.2013 р. №24-1 «Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 08 жовтня 2010 року N 22-2» внесені зміни до:

1) загальних правил формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

2) порядку подання звіту особами, які уклали договори про участь у системі добровільного соціального страхування, згідно з додатком 6 - скачати;

3) порядку подання звіту фізичними особами-підприємцями – платниками єдиного податку у разі настання нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання із застрахованою особою згідно з додатком 7 – скачати;

4) звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України, а саме, до таблиці 6 додатку 4 - скачати;

5) довідника категорій страхувальників, які сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 1);

6) таблиці відповідності кодів категорій застрахованої особи та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 2).

Рекомендуємо детально опрацювати положення постанови правління Пенсійного фонду України від 10.12.2012 р. №24-1. У разі врахування пропозицій про перенесення термінів запровадження нової звітності Союз ювелірів України інформуватиме додатково.

З повагою,
президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб
генеральний директор Союзу ювелірів України Е.Р. Джумажанов    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP