ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

27 січня 2013
Мінфін пропонує оподатковувати вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння податком на майно за ставкою 10%

Міністерством фінансів України оприлюднено для обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметів розкоші».

Відповідно до цього законопроекту податком на майно будуть обкладатися вироби з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, обробленого та необробленого дорогоцінного каміння вартістю понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати.

Базою оподаткування пропонується визначити вартість таких виробів у гривнях під час придбання на митній території України або ввезення на митну територію України з урахуванням податку на додану вартість. Ставка податку пропонується на рівні 10% бази оподаткування.

При цьому передбачено, що податок на вказані вироби вартістю понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати, які придбаваються на митній території України, утримується податковими агентами під час продажу (реалізації) таких об’єктів.

До податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж (реалізацію) об’єктів оподаткування фізичним особам ‒ платникам податку.

Податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою відповідно до статті 46 Податкового кодексу, подають їх органу державної податкової служби за податковою адресою протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, в якому здійснено продаж (реалізацію) таких об’єктів оподаткування.

Союз ювелірів України відзначає, що у разі прийняття цього законопроекту, як Закону України, будуть ускладнені умови ведення діяльності суб`єктами господарювання, що здійснюють торгівлю виробами з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, обробленого та необробленого дорогоцінного каміння вартістю понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати, внаслідок запровадження для них нових обов`язків податкових агентів.

Союз ювелірів України пропонує у законопроекті передбачити, що всі обов`язки з нарахування, сплати податку на майно та подання декларацій повинні виконуватися самими покупцями. Перекладання цих обов`язків на податкових агентів є недоцільним.

До того ж, Союз ювелірів України пропонує збільшити граничну мінімальну вартістю ювелірних виробів та годинників, що можуть підлягати оподаткуванню податком на майно, з 20 до 100 розмірів мінімальних заробітних плат.

Відповідні пропозиції Союзу ювелірів України направляються до Міністерства фінансів України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP