ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 лютого 2013
Союз ювелірів України пропонує створити експертно-апеляційну раду з розгляду скарг платників податків при новоствореному Міністерстві доходів і зборів України

На розширеному засіданні Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України 21 лютого 2013 року, в якому взяв участь президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб, серед інших розглядалося питання про створення незалежного експертного органу з податкових питань, головним завданням якого має бути допомога платникам податків.

Під час обговорення цього питання представником Союзу ювелірів України запропоновано створити експертно-апеляційну раду з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України. Завданням цього органу має бути розгляд скарг платників податків у порядку адміністративного оскарження.

До складу експертно-апеляційної ради при МДЗУ має входити не менше половини представників бізнес-спільноти, незалежних експертів та податкових консультантів.

Рішення експертно-апеляційної ради при МДЗУ, прийняті за результатами розгляду скарг платників податків, повинні обов`язково втілюватися у відповідних рішеннях Міністерства.

Наводимо повний текст доповіді представника Союзу ювелірів України.


До питання 2 порядку денного засідання Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України 21.02.2013 р.:


«Про створення незалежного експертного органу з податкових питань»


Видолоб Дмитро Вікторович
президент Союзу ювелірів України,
член Координаційної ради з питань розвитку малого
та середнього підприємництва

Шановні учасники засідання!

Наразі назріла необхідність створення експертного органу з податкових питань, який зможе виступати модератором у відносинах між платниками податків та державними органами, відповідальними за адміністрування податків і зборів та за наповнення бюджету.

Одночасно з ідеєю створення такого експертного органу необхідно поставити питання про його статус, цілі та завдання. Доцільно також ставити питання про визнання цього органу державою і платниками податків.

Можна піти шляхом створення незалежного громадського об`єднання або асоціації професійних податкових консультантів всеукраїнського рівня. У найближчій перспективі вирішити питання про розгалужене представництво такого об`єднання в усіх регіонах країни з метою забезпечення максимально простого доступу платників податків до незалежних податкових консультацій і супутніх послуг.

Проте, в українських реаліях статус та впливовість експертного органу напряму залежить від його визнання або невизнання державою.

Слід також зазначити, що в Україні існує цілий ряд громадських об`єднань, які претендують на статус незалежних експертних органів з податкових питань. Створення нового такого незалежного об`єднання беззаперечно позитивно вплине на розвиток конкурентного середовища на ринку консультаційних, бухгалтерських, аудиторських та юридичних послуг. Споживачі цих послуг – платники податків матимуть більші можливості у виборі експертів та консультантів.

Проте, експертний орган з податкових питань повинен мати загальне визнання - як державою в особі органів, відповідальних за адміністрування податків, зборів та єдиного соціального внеску і наповнення бюджету, так і платниками податків. А визнання означає насамперед визнання рішень, прийнятих експертним органом, та реагування на них.

Про принципову можливість створення подібного органу, який матиме загальне визнання, належний статус і засоби впливу, свідчить позитивний досвід діяльності експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві, яка займається питаннями ліцензування господарської діяльності.

Експертний орган з податкових питань – назвемо його поки що за аналогією «експертно-апеляційна рада з податкових питань» – доцільно створити при новоствореному Міністерстві доходів і зборів України.

До компетенції експертно-апеляційної ради мають належати такі питання як:

  • експертиза проектів нормативно-правових актів з питань оподаткування та єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування;
  • розроблення рекомендацій з основних проблем державної податкової політики;
  • аналіз стану та розроблення рекомендацій щодо вдосконалення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи;
  • надання попередніх висновків щодо пропозицій суб`єктів права законодавчої ініціативи, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, громадських об`єднань та асоціацій щодо доцільності запровадження нових, зміни або скасування чинних податків і зборів, спеціальних податкових режимів, змін ставок податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та порядку їх адміністрування;
  • надання платникам податків експертних висновків з питань податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи;
  • розгляд звернень платників податків щодо рішень органів Державної податкової служби про порушення цими органами законодавства та надання Міністерству доходів і зборів України висновків про обґрунтованість таких звернень для реагування.

До складу експертно-апеляційної ради з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України доцільно залучити на паритетних засадах державних службовців, науковців, податкових консультантів та інших фахівців у сфері оподаткування, бухгалтерського обліку та аудиту, представників громадських об`єднань підприємців і роботодавців та бізнес-асоціацій.

При цьому квота незалежних експертів та представників бізнес-спільноти не повинна бути менша ніж 50 відсотків складу експертно-апеляційної ради.

Рішення експертно-апеляційної ради мають бути підставою для реагування та прийняття відповідних рішень Міністерством доходів і зборів України.

Зараз є слушна нагода звернутися від імені Координаційної ради до Президента України В.Ф. Януковича, Прем`єр-Міністра України М.Я. Азарова та Міністра доходів і зборів України О.В. Клименка з пропозицією створити експертно-апеляційну раду з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України.

Питання діяльності експертно-апеляційної ради з податкових питань доцільно визначити у Положенні про Міністерство доходів і зборів України, яке знаходиться у розробці і ще не затверджено відповідним Указом Президента України. Координаційна рада може виступити з цією пропозицію.

Експертно-апеляційна рада з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України матиме всі шанси стати реальним модератором у відносинах між платниками податків та державними органами, відповідальними за адміністрування податків і зборів та за наповнення державного бюджету України.

Президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб

За результатами обговорення доповіді Координаційною радою утворено робочу групу з прискореної підготовки проекту Положення про експертно-апеляційну раду з питань оподаткування при Міністерстві доходів і зборів України, пропозицій до Положення про Міністерство доходів і зборів України, а також пропозицій для внесення змін до ст. 56 Податкового кодексу України в частині порядку адміністративного оскарження платником податків податкових повідомлень-рішень та інших рішень органів податкової служби.

Пропозиції Союзу ювелірів України отримали однозначне схвалення рядом всеукраїнських та регіональних і галузевих об`єднань підприємців і бізнес-асоціацій.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua