ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

03 квітня 2009
Депутати "форсують" проходження нового законопроекту "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва", яким передбачена норма про застосування касових апаратів працівниками фізичних осіб-підприємців на єдиному податку.

30 березня 2009 р. у Верховній Раді України зареєстрований проект Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва" (реєстр. №4112, на заміну раніше поданого). Автори законопроекту - народні депутати України А.В. Сенченчко та С.К. Веліжанський.

Законопроект не передбачає запровадження заборони за застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктами малого підприємництва, які здійснюють виготовлення та торгівлю ювелірними виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Законопроект передбачає норму, згідно якої платник єдиного податку буде звільнений від обов`язку нарахування та сплати страхових внесків за своїх найманих працівників до всіх фондів соціального страхування, окрім пенсійного фонду.

Розмір ставки єдиного податку, а також граничний обсяг річного доходу платника єдиного податку для фізичних осіб-підприємців буде визначатися відповідно до розміру мінімальної заробітної платні. Наприклад, ставка єдиного податку буде становити від 60,5 до 605 гривень на місяць в залежності від виду діяльності та обсягу отриманого доходу.

Згідно законопроекту, "суб‘єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які є платниками єдиного податку, мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами. Це право не розповсюджується на працівників, які знаходяться у трудових відносинах із суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, які є платниками єдиного податку".

Тобто, застосовувати касові апарати зобов`язані працівники суб`єкта (наприклад, його наймані продавці), а відповідальність за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій буде нести, звичайно, сам підприємець. (???)

Всього лише через три дні після реєстрації законопроекту - 2 квітня Урядовий комітет з питань економічної політики розглянув його на своєму засіданні та зробив відповідний висновок.

На засіданні Громадської колегії Держкомпідприємництва 3.04.2009 р. Олександра Кужель повідомила учасників, що Мінфін та Мінекономіки підтримали законопроект №4112, але Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Сергій Терьохін висловився проти цього.

Судячи з термінів реєстрації та обговорення на Урядовому комітеті, депутати "форсують" проходження законопроекту.

Слід зазначити, що законопроект №4112 не буде розглядатися в одному з "профільних" комітетів Верховної Ради України - з питань промислової, регуляторної політики та підприємництва, що не є позитивним моментом для підприємців.

Союз Ювелірів України вважає несвоєчасним прийняття законів з питань реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва.

Просимо всіх зацікавлених учасників ювелірного ринку направляти свої пропозиції з питання законопроекту №4112 до Союзу Ювелірів України на адресу: vydolob@i.ua , телефон "гарячої лінії" 8 (066) 257 86 26.

Інформація щодо законопроекту №4112 буде оновлюватися. Заходьте частіше на сторінку!
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP