ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 січня 2013
Міністерство економічного розвитку та торгівлі офіційно оприлюднило проект Закону України «Про внутрішню торгівлю», в якому є обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування

Шановні учасники ювелірного ринку!

Сьогодні на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку та торгівлі України оприлюднено для обговорення проект Закону України «Про внутрішню торгівлю».

Скачати проект закону «Про внутрішню торгівлю»

Скачати пояснювальну записку до законопроекту «Про внутрішню торгівлю»

Скачати аналіз регуляторного впливу законопроекту «Про внутрішню торгівлю»

Згідно з нормами запропонованого проекту, планується врегулювати діяльність суб`єктів торгівельної, торгівельно-виробничої діяльності, а також Інтернет-магазинів, агентської діяльності та ринків.

Слід зазначити, що господарська діяльність в Україні регулюється насамперед Конституцією України, Цивільним, Господарським і Податковим кодексом, Законом України «Про захист прав споживачів» та іншими законами, встановленими правилами торгівлі тощо. Тому ставиться під сумнів доцільність розроблення нового спеціального закону. На думку Союзу ювелірів України приймати спеціальний закон «Про внутрішню торгівлю» немає сенсу.

Крім того, у запропонованому законопроекті містяться норми, спрямовані на звуження сфери застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, у законопроекті пропонується доповнити п.п. 291.5.1. п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України, встановивши, що не можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які здійснюють торговельну діяльність у магазинах площею понад 200 кв. м. При цьому у законопроекті визначено поняття «магазин» - пункт продажу товарів, розташований в окремій капітальній споруді або приміщеннях іншої капітальної чи тимчасової споруди некапітального типу або їх частинах з торговельними, підсобними, адміністративно-побутовими приміщеннями, а також приміщеннями для приймання, зберігання, допродажної підготовки та продажу товарів, оснащений торговим та інженерним устаткуванням, яке забезпечує провадження торговельної діяльності. Таким чином, у разі прийняття законопроекту «Про внутрішню торгівлю», як Закону України, не зможуть бути платниками єдиного податку суб`єкти господарювання, які здійснюють торгівельну діяльність у відділах та секціях у супермаркетах, торгових і торгово-розважальних центрах, інших магазинах площею понад 200 кв. м.

Також законопроект «Про внутрішню торгівлю» передбачає інші новації:

  • запровадження для платників єдиного податку подання нової щорічної статистичної звітності,
  • встановлення вимог щодо кваліфікації працівників сфери торгівлі,
  • встановлення вимог щодо наявності у власників Інтернет-магазинів приміщень, в яких повинна зберігатися вся документація, у тому числі документи на придбання товарів,
  • встановлення нових повноважень органів з питань захисту прав споживачів щодо проведення перевірок та обстежень суб`єктів господарювання,
  • запровадження нових штрафів за порушення вимог законодавства.

Союз ювелірів України вважає, що норми законопроекту «Про внутрішню торгівлю» здатні знищити значну частину малого бізнесу в Україні та завдати велику шкоду як інтересам суб`єктів господарювання, так і державі внаслідок втрат державного бюджету, так і інтересам споживачів.

Таким чином, законопроект «Про внутрішню торгівлю», який, до речі, розробляється в Україні починаючи з 1997 року, у запропонованій розробником редакції є неприйнятним і має бути відкликаний та знятий з розгляду.

Президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб
Генеральний директор Союзу ювелірів України Е.Р. Джумажанов    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP