ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

05 березня 2013
Громадська колегія з питань податкової та митної політики при профільному парламентському комітеті підтримала пропозицію Союзу ювелірів України про необхідність створення експертно-апеляційної ради з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України

На засіданні Громадської колегії з питань податкової та митної політики при Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики 05.03.2013 р. розглянуто та обговорено питання про необхідність створення експертно-апеляційної ради з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України.

Було заслухано доповідь члена Громадської колегії, президента Союзу ювелірів України Видолоба Д.В., який висловився про доцільність створення експертно-апеляційної ради з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України (далі-Рада), що буде сформована на паритетних засадах і не менше половини її складу представлятимуть незалежні експерти, податкові консультанти, представники громадських організацій та бізнес-асоціацій. До функцій Ради буде віднесено розгляд скарг платників податків на незаконні податкові повідомлення-рішення та інші рішення, що приймаються податковими органами.

За результатами обговорення члени Колегії в цілому висловилися про доцільність створення такої Ради. Проте, вказане питання потребує доопрацювання, в тому числі, напрацювання пропозиції щодо відповідних змін до законодавчих актів в частині надання відповідного статусу Раді.

Громадською колегією з податкової та митної політики при профільному комітеті Верховної Ради України підготовлено проекти звернень до Президента України В.Ф. Януковича, Прем`єр-Міністра України М.Я. Азарова та Міністра доходів і зборів України О.В. Клименка.

У проектах звернень зазначається про наступне:

«Громадська Колегія з питань податкової та митної політики (далі - Колегія), як консультативно-дорадчий орган Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики бере активну участь у налагодженні відкритого діалогу між учасниками ринків товарів (послуг) та органами державної влади щодо питань податкової та митної політики шляхом напрацювання власних пропозицій з побудови дієвої податкової та митної політики, направленої на сталий економічний розвиток держави. На підставі прийнятого рішення Колегії від 05 березня 2013 року звертаємося до Вас з проханням розглянути питання про доцільність створення експертно-апеляційної ради з податкових питань при Міністерстві доходів і зборів України.

Аналізуючи практичний досвід країн Європи щодо функціонування апеляційних органів та позитивну роботу експертно-апеляційної ради при Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва вважаємо, що створення подібного експертно-апеляційного органу при Міністерстві доходів і зборів України дасть змогу забезпечити налагодження ефективної взаємодії податкових органів з суб’єктами підприємницької діяльності, підвищити відповідальність бізнесу перед державою за повноту та своєчасність сплати податків та зборів за результатами розгляду скарг платників податків.

Водночас, на наше переконання, метою діяльності зазначеного органу може стати і аналіз системних помилок та протиріч податкового законодавства чи дій працівників органів податкової служби у сфері податкової політики та надання узагальнюючих експертних висновків по зазначених питаннях, що будуть підставою для прийняття відповідних рішень Міністерством доходів і зборів України.

На нашу думку, до компетенції експертно-апеляційного органу Міністерства доходів і зборів України можуть належати такі питання як:

  • експертиза проектів нормативно-правових актів з питань оподаткування та єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування;
  • розроблення рекомендацій з основних проблем державної податкової політики;
  • аналіз стану та розроблення рекомендацій щодо вдосконалення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи;
  • надання попередніх висновків щодо пропозицій суб`єктів права законодавчої ініціативи, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, громадських об`єднань та асоціацій щодо доцільності запровадження нових, зміни або скасування чинних податків і зборів, спеціальних податкових режимів, змін ставок податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та порядку їх адміністрування;
  • надання платникам податків експертних висновків з питань податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи;
  • розгляд скарг платників податків щодо рішень органів Державної податкової служби про порушення цими органами законодавства та надання Міністерству доходів і зборів України висновків про обґрунтованість таких звернень для реагування.

Окрім цього, на наше бачення, для ефективного та неупередженого вирішення наболілих для бізнесу питань, склад експертно-апеляційного органу доцільно сформувати на паритетних засадах з числа державних службовців та незалежних експертів – представників громадських об’єднань, провідних фахівців у сфері юриспруденції та податкового законодавства, податкових консультантів, науковців, інших представників бізнес спільноти.»

Після розгляду пропозицій та зауважень членів Громадської колегії зазначені звернення будуть направлені адресатам.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua