ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

09 квітня 2009
Голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель провела нараду з учасниками ювелірного ринку України з питань перегляду наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894 та інших нормативно-правових актів.

У нараді також взяли участь представники Союзу Ювелірів України - Видолоб Д.В., учасники ювелірного ринку та експерти з питань звітності з міста Києва, Київської, Харківської та Рівненської областей; представники Міністерства фінансів України (Кислицин І.В., Кузнецова О.В., Чухно М.І.); представники альтернативної Асоціації ювелірів України (Мажаровський Г.І., Троян В.В.).

У результаті переговорів під час наради між представниками Союзу Ювелірів України та Олександрою Кужель була досягнута домовленість про незастосування санкцій до суб`єктів господарювання у разі подання ними неправильно заповнених звітів про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням за І квартал 2009 р.

О.В. Кужель висловила свою позицію: звітність потрібна, але необхідно, щоби завдяки наказу Мінфіну №894 не закрилася жодна фірма, не було скорочене жодне робоче місце.

Голова Держкомпідприємництва обговорила з учасниками ювелірного ринку, експертами, представниками об`єднань підприємців та посадовцями Мінфіну проблемні питання заповнення звітів та норми, які потребують внесення змін.

В ході дискусії представники Мінфіну підтвердили, що суб`єкти господарювання, які здійснюють торгівлю виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, не заповнюють розділ І звіту.

Були обговорені найбільш поширені проблемні питання щодо звітності:

Учасники ринку: існує проблема виділення з метою обліку та відображення в звітах маси дорогоцінних металів у виробах зі вставками з недорогоцінного каміння, оскільки у супровідних документах у маркуванні виготовлювачі та постачальники відображають масу виробу в цілому, а не масу сплаву дорогоцінного металу. Виготовлювачі та постачальники не надають своїм контрагентам дані свого внутрішнього обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Представники Мінфіну: суб`єкти господарювання, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами, також зобов`язані відображати в обліку масу дорогоцінних металів у виробах в лігатурі та в «чистоті» відповідно до Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 06.04.1998 р. №84.

О.В. Кужель: Навіщо такий облік потрібен магазинам, коли магазини цікавить тільки маса виробів у грамах та дорогоцінного каміння в каратах? Яким нормативно-правовим актом врегульовано, що виготовлювач зобов'язаний передавати магазину дані свого обліку, який він веде? Такого обов'язку у нього немає. Якщо ж мова йде про виготовлювачів, то Мінфін контролює, скільки дорогоцінних металів і каміння вони витрачають на вироби.

Тому необхідно вносити зміни не тільки до наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894, а й до Інструкції, затвердженої наказом Мінфіну від 06.04.1998 р. №84.

До наступного вівторка (14.04.09) Союз Ювелірів України та Асоціація ювелірів України мають подати пропозиції, що в наказі Мінфіну №894 та в Інструкції необхідно змінити. Мінфін готує свій проект змін. Ці пропозиції правильно буде направити до Держкомпідприємництва, Мінфіну, до іншої асоціації, зробити розсилку по ваших учасниках. На наступному тижні потрібно провести в Держкомпідприємництві громадські слухання, запросити всіх учасників ювелірного ринку, обговорити з підприємцями всі пункти. До наступного квартального звіту у нас повинна бути нова Інструкція та новий наказ.

Олександра Кужель поінформувала учасників наради про те, що у найближчий вівторок вона планує зустрітися з заступником Міністра фінансів В.Б. Альошиним і обговорити проблемні питання державного регулювання ювелірної галузі.(Прим. : Заступник Міністра фінансів Валерій Борисович Альошин здійснює кураторство над Департаментом державного регулювання операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та пробірного нагляду Мінфіну.)

Учасники ринку: форма звіту складна та трудомістка. Приватний підприємець без спеціальної бухгалтерської освіти не має можливості заповнити звіт.

О.В. Кужель: я спілкувалася з бухгалтерами ювелірних фірм і знаю, що підготовка одного звіту займає три робочі дні.

Щодо складностей з заповненням. У найближчий вівторок треба визначити, що до 20 квітня можна покращити в порядку складання звітів, а Мінфіну необхідно дати офіційне роз`яснення щодо порядку заповнення розділів ІІІ, V-VII звіту.

У разі, якщо посадові особи Мінфіну будуть застосовувати санкції до учасників ювелірного ринку, які неправильно заповнили звіти за І квартал 2009 р., а також якщо Мінфін до найближчого вівторка (14.04.09) не надасть щодо порядку заповнення розділів ІІІ, V-VII звіту офіційного роз`яснення, у якому буде вказано про незастосування санкцій, Олександра Кужель пообіцяла направити на дерегуляцію наказ Мінфіну від 07.07.2008 р. №894 та прийняти рішення про призупинення його дії.

Учасники ринку: навіщо у звітах відображати дані про контрагентів?

Представники Мінфіну: без контрагентів втрачається весь сенс цих звітів.

О.В. Кужель: Мінфін контролює дорогоцінні метали та каміння. Контрагентів Мінфін не контролює – це комерційна таємниця.

Учасники ринку: навіщо відображати суми закупівлі та реалізації у гривнях?

О.В. Кужель: для того, щоб відстежувати обороти. Це треба прибрати.

Учасники ринку: навіщо у звітах відображати дані у розрізі комерційних договорів?

О.В. Кужель: це питання до Мінфіну: до чого ці договори?

В ході обговорення президент Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб зауважив, що останні відповіді Мінфіну на найбільш поширені запитання щодо заповнення звітів не мають статусу офіційних роз`яснень чинного законодавства. А деякі з опублікованих відповідей, на жаль, тільки заплутують підприємців та бухгалтерів.

Наприклад, про те, що відображення операцій повернення комітентам виробів з дорогоцінних металів необхідно відображати в графах «реалізовано на умовах договорів комісії» розділу ІІІ звіту. Це неправильно, оскільки повернення товарно-матеріальних цінностей за змістом господарської операції не є реалізацією (продажем) товарів.

Або відповідь про те, що діаманти, закріплені в ювелірних виробах, необхідно відображати в розділі ІІІ, додаючи окремий рядок за кодом 15 (алмази оброблені). Це також неправильно, оскільки такий порядок відображення даних не затверджений наказом Мінфіну №894, а сама назва розділу ІІІ звіту не передбачає включення в нього даних щодо обліку дорогоцінного каміння.

Позиція Союзу Ювелірів України: процес перегляду наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894 невиправдано затягується, у тому числі через бездіяльність регуляторного органу. Союз Ювелірів України направив до Мінфіну пропозиції щодо внесення змін до наказу понад два місяці тому, а також ознайомив з ними керівництво Держкомпідприємництва та учасників ринку. Якщо у відповідні строки, обговорені під час наради в Держкомпідприємництві 09.04.2009 р., не будуть прийняті рішення щодо внесення змін до форми звіту про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням і порядку його складання, Союз Ювелірів України залишає за собою право оскаржити процедуру прийняття та порядок застосування норм зазначеного наказу Мінфіну в порядку адміністративного судочинства.

Під час наради Олександра Кужель звернулася також до представників об`єднань учасників ювелірного ринку: «Двом асоціаціям треба набратися терпіння і поваги одна до одної, та об`єднувати зусилля на підготовку спільних документів для ринку. Подальше протистояння буде призводити до того, що одні будуть лобіювати документи, а інші будуть опротестовувати їх, і ви будете робити замість кроку вперед два кроки назад.»

Союз Ювелірів України з цим повністю погоджується та веде конструктивний толерантний діалог з усіма зацікавленими сторонами.

На жаль, цього разу до толерантного діалогу були готові не всі. Багато учасників наради відзначили некоректну та зверхню поведінку представника альтернативної Асоціації ювелірів України Г.І. Мажаровського під час заходу, що часом не відповідала нормам етики ділового спілкування.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP