ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

07 березня 2013
Союз ювелірів України надав пропозиції та зауваження до проекту постанови Уряду щодо визначення Пробірної служби органом, на який покладаються функції технічного регулювання та розроблення технічних регламентів

Державною пробірною службою України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліків центральних органів виконавчої влади, на які покладаються функції технічного регулювання у визначених сферах діяльності та розроблення технічних регламентів» (далі за текстом – Проект).

За результатами опрацювання зазначеного Проекту Союзом ювелірів України розроблені та направлені пропозиції та зауваження до Кабінету Міністрів України, Державної пробірної служби України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Зміст пропозицій та зауважень Союзу ювелірів України полягає в наступному.

Проектом передбачено визначити Державну пробірну службу України центральним органом виконавчої влади, на який покладаються функції технічного регулювання у сфері ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та права розробки технічних регламентів у цій сфері.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проте, Законом України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» не встановлені функції та повноваження Державної пробірної служби України у сфері технічного регулювання та розробки технічних регламентів. У Положенні про Державну пробірну службу України, затвердженому Указом Президента України від 13.04.2011 р. №461/2011, це також не передбачено.

По суті Проекту слід зауважити, що відповідно до ст. 1 Закону України 01.12.2005 № 3164-IV «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» технічне регулювання – правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів, а також перевірка їх дотримання шляхом оцінки відповідності та/або ринкового нагляду.

Згідно з цією ж статтею Закону №3164-IV технічний регламент - закон України або нормативно-правовий акт, прийнятий Кабінетом Міністрів України, у якому визначено характеристики продукції або пов'язані з нею процеси чи способи виробництва, а також вимоги до послуг, включаючи відповідні положення, дотримання яких є обов'язковим. Він може також містити вимоги до термінології, позначок, пакування, маркування чи етикетування, які застосовуються до певної продукції, процесу чи способу виробництва.

Обов`язкові вимоги до продукції – ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння встановлені згідно зі ст. 1, 13, 14 Закону України №637/97-ВР.

Крім того, обов`язкові вимоги щодо застосування національного стандарту ДСТУ 3575-96 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови» встановлені згідно з п. 3.7. Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженої у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.11.2012 р. №1230. Відповідно до цієї ж норми сплави, з яких виготовляються ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, повинні відповідати ГОСТ 30649-99 «Сплавы на основе благородных металлов ювелирные. Марки» або технічним умовам, розробленим відповідно до ГСТУ 75.1-00013480-001-2003 «Метали дорогоцінні та їх сплави. Розроблення, зміст, узгодження та реєстрація технічних умов, які регламентують вимоги до ювелірних сплавів» або інших нормативних документів, нормативно-правових актів з питань державного пробірного контролю.

Обов`язкові вимоги до роздрібної торгівлі вказаними виробами та до персоналу встановлені відповідно до Правил роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1999 р. №460. Такі вимоги щодо особливостей здійснення комісійної торгівлі ювелірними виробами встановлені Правилами комісійної торгівлі ювелірними виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 27.10.2004 р. №678.

Обов`язкові вимоги щодо атестації дорогоцінного каміння встановлені Правилами атестації дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2000 р. №1396.

Водночас, Державна пробірна служба України визначена органом державного ринкового нагляду зі сферою відповідальності - дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння та вироби з них (ювелірні та побутові вироби) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. №573. Функції та повноваження Державної пробірної служби України, як органу державного пробірного контролю, державного пробірного контролю за якістю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, встановлені у ст. 1, 13, 15, 16-1, 17, 18, 19, 20, 22 Закону України №637/97-ВР, Указі Президента України №461/2011; як органу державного ринкового нагляду – у Законі України від 02.12.2010 №2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Про інші актуальні проблемні питання, які мають бути вирішені, або про існуючі ризики, які мають бути мінімізовані шляхом прийняття Проекту, не вказано в аналізі регуляторного впливу.

Таким чином, проблемні питання, які мають бути вирішені шляхом прийняття Проекту, вже врегульовані в інших нормативно-правових актах України. Водночас, недостатньо обґрунтовано доцільність прийняття Проекту.

Пропонується до прийняття Проекту розробити та внести зміни до Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», Положення про Державну пробірну службу України, обґрунтувати доцільність прийняття Проекту в аналізі регуляторного впливу з урахуванням висловлених зауважень.

З метою розроблення проекту змін до зазначених нормативно-правових актів запропоновано створити робочу групу на базі Державної пробірної служби України з залученням представників Союзу ювелірів України.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua