ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

11 березня 2013
Союз ювелірів України звернувся до Мінюсту щодо усунення помилок і неузгодженостей у новій редакції Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

15 січня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.11.2012 р. №1230 «Про внесення змін до Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння», у якому було допущено помилку та неузгодженість з чинним законодавством.

У зв`язку з цим Союз ювелірів України направив на адресу Міністерства юстиції України звернення, копію якого було надіслано до Міністерства фінансів України, як до органу, що видав зазначений наказ.

У тексті звернення Союзу ювелірів України йдеться про наступне:

«У Міністерстві юстиції України 26.12.2012 р. за №2191/22503 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 28.11.2012 р. №1230 «Про внесення змін до Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння» (далі за текстом – наказ Мінфіну).

У тексті зазначеного нормативно-правового акту допущені помилки та неузгодженості, які впливають на права та обов`язки суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням.

Зокрема, у першому реченні пункту 3.7. наказу Мінфіну визначено, що «ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, виготовлені суб'єктами на території України, повинні відповідати вимогам ДСТУ 3575-96 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови».

Інформуємо, що вказаний у наказі Мінфіну національний стандарт (ДСТУ) не існує та не зареєстрований національним органом зі стандартизації. Натомість зареєстровані два інших стандарти, а саме:

  • - ДСТУ 3527-97 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови»;
  • - ДСТУ 3375-96 «Вироби золотарські. Терміни та визначення».

Яким саме національним стандартом мають керуватися суб`єкти господарювання на виконання приписів наказу Мінфіну, однозначно встановити неможливо.

Проте, органи державного пробірного контролю та органи з питань захисту прав споживачів при проведенні заходів державного нагляду (контролю) перевірятимуть дотримання суб`єктами господарювання вимог саме цього неіснуючого нормативного документа.

Таким чином, допущена у наказі Мінфіну помилка є суттєвою та потребує виправлення.

Крім того, зазначаємо, що посилання у п. 3.7. наказі Мінфіну на нормативний документ у сфері стандартизації, вимогам якого повинні відповідати ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, виготовлені суб'єктами на території України, не узгоджуються з нормами чинного законодавства.

Згідно зі ст. 11 Закону України «Про стандартизацію», стандарти застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли застосування цих стандартів вимагають технічні регламенти.

Оскільки технічні регламенти щодо дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що їх містять, не розроблялися в Україні та, відповідно, не затверджувалися Кабінетом Міністрів України, жоден нормативний документ (стандарт, технічні умови, кодекс усталеної практики) не може бути визнаний обов`язковим для застосування суб`єктами господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, у тому числі з ювелірними та побутовими виробами з них.

У зв`язку з викладеним вище, просимо призупинити державну реєстрацію наказу Міністерства фінансів України від 28.11.2012 р. №1230 «Про внесення змін до Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння» до усунення помилок і неузгодженостей.»
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua