ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

12 березня 2013
УВАГА! Учасники ювелірного ринку не повинні подавати документи для реєстрації до Пробірної служби, поки не набрав чинності Порядок обліку, створення та ведення реєстру суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням.

Шановні учасники ювелірного ринку!

До Союзу ювелірів України звертається багато підприємців сфери ювелірного виробництва та торгівлі з запитаннями, чи потрібно подавати документи для реєстрації у Державній пробірній службі, які документи слід подавати для такої реєстрації, які строки реєстрації і чи не будуть зараз до них застосовані штрафні санкції за здійснення діяльності без реєстрації.

За наявною інформацією, Державна пробірна служба України також отримує щодня багато подібних звернень.

Союз ювелірів України повідомляє, що, відповідно до абз. 7 п. 9 ст. 1 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» (зі змінами та доповненнями) суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням, підлягають обов’язковій реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю.

Згідно з абз. 4 п. 4 ст. 22 Закону №637/97-ВР суб'єкти господарювання несуть відповідальність за здійснення діяльності щодо операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю, - сплачують штраф у розмірі від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок обов`язкової реєстрації суб`єктів господарювання у Державній пробірній службі України повинен бути затверджений відповідним нормативно-правовим актом України – наказом Міністерства фінансів України, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України.

Тільки після набрання чинності зазначеним Порядком буде необхідно подавати документи для реєстрації до Державної пробірної служби України.

Не зважаючи на те, що вже понад три місяці діє норма абз. 7 п. 9 ст. 1 Закону №637/97-ВР, Порядок обов`язкової реєстрації у Державній пробірній службі суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, не затверджено Мінфіном і не зареєстровано у Мінюсті.

Відповідно, на даний час неможливо на законних підставах застосувати до будь-кого штраф у розмірі 340-1700 грн. за здійснення діяльності щодо операцій з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них без обов’язкової реєстрації у Державній пробірній службі України, що передбачено згідно з абз. 4 п. 4 ст. 22 Закону №637/97-ВР.

Державною пробірною службою України був розроблений і повторно оприлюднений оновлений проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку, створення та ведення реєстру суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням».

До цього проекту Союзом ювелірів України подані пропозиції та зауваження, які повинні бути розглянуті Пробірною службою, Мінфіном, Держпідприємництвом та Мінюстом та прийняті рішення щодо їх врахування або відхилення.

Після розгляду наданих пропозицій і зауважень Міністерство фінансів України має затвердити зазначений Порядок відповідним наказом та подати його на реєстрацію до Міністерства юстиції України.

У свою чергу Мінюст має провести правову експертизу цього наказу Мінфіну та прийняти рішення про державну реєстрацію його, як нормативно-правового акту, або про відмову у державній реєстрації.

Після реєстрації в Мінюсті наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку обліку, створення та ведення реєстру суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням» цей нормативно-правовий акт України має бути офіційно опублікований, після чого відбудеться набрання чинності.

Тільки після набрання чинності вказаним нормативно-правовим актом України суб`єкти господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, повинні будуть подавати документи для реєстрації у Державній пробірній службі України.

Штрафи у розмірі 340-1700 грн., передбачені згідно з абз. 4 п. 4 ст. 22 Закону №637/97-ВР, можуть накладатися тільки після набрання чинності зазначеним наказом Мінфіну, а також тільки після набрання чинності ще одним наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форм постанов про накладання штрафів», який так само не прийнятий Мінфіном, не зареєстрований у Мінюсті та офіційно не оприлюднений. До проекту цього наказу Союзом ювелірів України були внесені пропозиції (див. http://juvelir.org.ua/index.php?news=435), які повинні бути розглянуті Пробірною службою, Мінфіном і Держпідприємництвом.

Щодо проектів нормативно-правових актів України з питань обов`язкової реєстрації у Державній пробірній службі України суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, Союз ювелірів України продовжує вести активну роботу.

У разі набрання чинності зазначеними нормативно-правовими актами Союз ювелірів України інформуватиме про це учасників ювелірного ринку всіма доступними інформаційними каналами (насамперед - через офіційний сайт www.juvelir.org.ua і Форум Союзу ювелірів України http://juvelir.org.ua/forum/, крім того - шляхом адресної розсилки листів електронною поштою та СМС-повідомлень, тощо).

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua