ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

15 травня 2009
Спростування недостовірної інформації. Союз Ювелірів України ніколи не поширював відомості про обсяги контрабанди ювелірних виробів у розмірі 25 мільярдів гривень.

14 травня 2009 року під час засідання альтернативної Асоціації ювелірів України її генеральний директор Григорій Мажаровський публічно поширив інформацію про те, що нібито Союз Ювелірів України подавав до урядових структур відомості про обсяги контрабанди в ювелірній галузі на рівні 25 мільярдів гривень, і що це якимсь чином пов`язано із запровадженням звітності.

Ця інформація не відповідає дійсності та є недостовірною. Союз Ювелірів України ніколи й нікому не надавав інформацію про обсяги контрабанди ювелірних виробів у розмірі 25 мільярдів гривень.

Майже півтора року тому інформація про зазначені обсяги контрабанди була викладена у зверненні народного депутата України А.В. Шкіля від 11 січня 2008 р. №1567 до Першого Віце-Прем`єр-Міністра України О.В. Турчинова. Про зміст депутатського звернення Союзу Ювелірів України стало відомо від представників засобів масової інформації.

Союзом Ювелірів України було проаналізовано можливі значні ризики для учасників ювелірного ринку внаслідок поширення такої інформації. Адже визначені у депутатському зверненні обсяги контрабанди на рівні 25 мільярдів гривень на той час майже втричі – на 278% - перевищували обсяг легального ринку ювелірної продукції. Хоча у депутатському зверненні зазначалося, що ця сума включає в себе обсяг транзиту контрабандних ювелірних виробів через територію України.

Після того, як стало відомо про зміст депутатського звернення, Союз Ювелірів України направив Прем`єр-Міністру України Ю.В. Тимошенко лист від 30 січня 2008 р. №16/7, в якому були зазначені орієнтовні обсяги контрабанди на рівні 1 мільярд 262,5 мільйони гривень. Це в 19,8 разів менше вказаних народним депутатом обсягів і становить близько 14% загального об`єму ювелірного ринку. Такий показник відповідав багатьом експертним оцінкам обсягів контрабанди в той час на рівні 14-20%, про що неодноразово повідомлялося в засобах масової інформації, та був адекватним. У подальшому Союз Ювелірів України не подавав матеріали з питань обсягів контрабанди ювелірних виробів.

Не говорити про контрабанду взагалі не можна, адже заперечення цих фактів було б фактичним прикриттям цього ганебного для ювелірної галузі України явища. Союз Ювелірів України ніколи не захищав і не захищає напівлегальні структури, які займаються легалізацією контрабандних ювелірних виробів, та завжди виступав проти поширення контрабанди на ринку. Також, Союз Ювелірів України ніколи не захищав і не підтримував ті структури, які своєю бездіяльністю насправді сприяли поширенню контрабандних виробів на вітчизняному ювелірному ринку.

На сьогоднішній день питання поширення контрабандних ювелірних виробів в Україні стає менш актуальним. Це стало можливим завдяки скасуванню заборони на вивезення з України давальницької сировини - дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - з метою виготовлення з неї ювелірних виробів, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. №269. Цю постанову було прийнято у відповідності до вимог СОТ. Таким чином, контрабанда ювелірних виробів перестає бути вигідною. Зовнішньоекономічна діяльність у сфері ювелірного виробництва та торгівлі стає на шлях детінізації та декриміналізації.

Крім того, проблема контрабанди ювелірних виробів у 2007 році безпосередньо не була пов`язана з запровадженням звітності про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням.

Адже проект відповідного наказу Мінфіну був оприлюднений набагато раніше – 13 квітня 2006 року. Ще три роки тому Мінфін визначив метою цього проекту наказу «збільшення ефективності боротьби з контрабандою та нелегальним обігом таких цінностей на внутрішньому ринку, посиленню захисту прав споживачів та інтересів держави, зменшенню кількості проведення органами контролю виїзних перевірок суб’єктів господарювання і, відповідно, витрат бюджетних коштів». Жодної з цих цілей не було досягнуто і, за переконанням Союзу Ювелірів України, досягнуто не буде.

Впродовж 2006-2008 років Союз Ювелірів України вів роботу зі стримування прийняття наказу Мінфіну щодо звітності про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням у розрізі контрагентів, прав власності, фінансових показників та умов комерційних договорів. Тому будь-які натяки на причетність до запровадження звітності представників Союзу Ювелірів України є безпідставними.

Слід зазначити, що якраз генеральний директор альтернативної Асоціації ювелірів України Григорій Мажаровський неодноразово публічно висловлював підтримку запровадженій звітності згідно наказу Мінфіну від 07.07.2008 р. №894.

Союз Ювелірів України вважає, що поширення недостовірної інформації офіційними представниками альтернативної Асоціації ювелірів України є не більш ніж їхньою спробою за допомогою «чорного піару» та брехні, а також при повній відсутності в них конструктивних пропозицій завоювати прихильність учасників ринку.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP