ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

22 травня 2013
Повернення до ліцензування діяльності у сфері ювелірного виробництва та торгівлі недоцільне – Союз ювелірів України

Шановні учасники ювелірного ринку України!

22 травня 2013 року в УКРІНФОРМі відбулася прес-конференція, під час якої начальник відділу Департаменту Державної служби охорони (ДСО) при МВС України Світлана Павловська заявила, що внаслідок обмеження державного регулювання діяльності ювелірних закладів і ломбардів послабшала їх охорона і, як наслідок, зросла кількість пограбувань. Така заява представника ДСО пролунала у зв`язку з тим, що 2010 року було скасоване ліцензування діяльності у сфері ювелірного виробництва та торгівлі та ломбардної діяльності. На даний час жодна державна установа не веде облік суб`єктів господарювання у цих сферах. С. Павловська повідомила, що цього року зареєстровано вже 45 нападів на ювелірні крамниці, при чому зловмисники практично вільно входять до торгівельних залів і діють зухвало та агресивно. За її словами ситуацію треба змінювати на державному рівні, адже мова йде про безпеку людей.

Повний текст матеріалу на сайті УКРІНФОРМу.

Союз ювелірів України наголошує на тому, що заяви представника ДСО на зазначеній прес-конференції не відповідають дійсності, а позиція є хибною з наступних підстав.

Насамперед, між нападами на ювелірні крамниці, яких насправді стало набагато більше порівняно з минулими роками, та доцільністю або недоцільністю відновлення ліцензування діяльності немає жодного зв`язку. Адже у 2010-2012 роках, не зважаючи на скасування ліцензування, кількість пограбувань операторів ювелірного ринку була значно меншою.

Можливо, питання полягає дещо в іншому – наскільки ефективно виконують свої функції ДСО та інші охоронні структури, які надають платні (і недешеві!) послуги з охорони об`єктів ювелірного виробництва та торгівлі, і чи не занадто малу матеріальну відповідальність вони готові брати на себе перед підприємцями за наслідки дій злочинців.

Крім того, представник ДСО, імовірно, не знала, що, починаючи з грудня 2012 року Законом України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» запроваджено обов`язкову реєстрацію у Державній пробірній службі України всіх суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, та відповідальність у вигляді штрафу за здійснення діяльності без такої реєстрації.

Жодної провини підприємців немає у тому, що вже понад півроку не затверджено і не введено у дію Порядок такої обов`язкової реєстрації, не встановлено перелік документів, які мають подаватися до Пробірної служби, та інші умови проходження реєстрації.

Що ж стосується ліцензування діяльності у сфері ювелірного виробництва та торгівлі, то воно було скасоване на підставі Закону України, внесеного Президентом України В.Ф. Януковичем у ході реалізації Програми Президента України з дерегуляції підприємницької діяльності.

Союз ювелірів України вважає, що повернення до ліцензування господарської діяльності у сфері ювелірного виробництва та торгівлі, ломбардної діяльності є архаїзмом, поверненням до пострадянських часів становлення ринкової економіки, що в сучасних умовах розвиненого ювелірного ринку та ринку фінансових послуг є неадекватним, неефективним і тому недоцільним.

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua