ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

29 травня 2013
Обіцянки Пробірної служби запровадити декларативний принцип при реєстрації суб`єктів господарювання виявилися неправдою

Шановні учасники ювелірного ринку України!

У квітні 2013 р. Державна пробірна служба України на своєму офіційному веб-сайті повідомила, що набрання з 02.12.2012 р. чинності норми, що зобов`язала суб`єктів господарювання реєструватися в Державній пробірній службі України, зумовила обов`язок останньої забезпечити реєстрацію суб`єкта господарювання, що звернувся із такою вимогою до Державної пробірної служби України.

ДПСУ завіряла всіх учасників ювелірного ринку, що «реєстрація у Державній пробірній службі України здійснюється безкоштовно, на декларативному принципі і триває 1-2 дні в залежності від кількості надісланих заяв».

Реагуючи на цю інформацію, Союз ювелірів України звернувся до учасників ювелірного ринку із закликом подавати до Пробірної служби з метою реєстрації заяви (див. http://www.juvelir.org.ua/index.php?news=478) та запропонував орієнтовну форму заяви (див. http://juvelir.org.ua/index.php?news=479).

Адже реєстрація за декларативним принципом передбачає, що суб`єкт господарювання подає до Пробірної служби лише одну заяву (по суті - декларацію), без додаткових документів. Реєстрація проводиться у стислі строки, без жодних підстав для відмови у реєстрації і не передбачає встановлення додаткових вимог до суб`єктів господарювання (наприклад, вимог до кваліфікації фахівців). Водночас, Пробірна служба зобов`язана зареєструвати будь-якого суб`єкта господарювання, який звернувся до неї з заявою. Така процедура реєстрації є простою для підприємців, і тому декларативний принцип - це добре.

Проте, до Союзу ювелірів України почали звертатися підприємці, які повідомляють про отримані ними відмови Державної пробірної служби у реєстрації. Причини – неподання відомостей про місця провадження діяльності та копій документів, що підтверджують право власності або користування приміщеннями.

Від тих суб`єктів господарювання, яких вже зареєстровано, Пробірна служба вимагає подати копії документів, що підтверджують право власності або користування приміщеннями.

Таким чином, інформація Пробірної служби про запровадження декларативного принципу при реєстрації суб`єктів господарювання є неправдою.

Крім того, на даний час не набрав чинності наказ Мінфіну України від 08.04.2013 р. №465 «Про затвердження Порядку обліку, створення та ведення реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням», який Мінюст повернув 14.05.2013 р. без державної реєстрації на доопрацювання.

Діє пряма норма відповідно до абзацу 7 пункту 9 статті 1 Закону №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними», якою встановлено, що «суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням, підлягають обов’язковій реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю».

Зазначеною нормою визначено, що реєстрації підлягають суб`єкти господарювання, а не створені ними об`єкти виробництва, торгівлі та послуг (місця провадження діяльності). Законом не передбачено надання Пробірній службі відомостей про місця провадження діяльності. Крім того, цією нормою не встановлений перелік документів, які суб`єкти господарювання повинні подавати для реєстрації в Пробірній службі, підстави для відмови у реєстрації, тощо.

До набрання чинності наказом Мінфіну від 08.04.2013 р. №465 «Про затвердження Порядку обліку, створення та ведення реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням» рішення Пробірної служби про відмову в реєстрації або вимоги щодо надання будь-яких документів є незаконними.

Тому від Державної пробірної служби України необхідно вимагати:

  • - відкликати рішення про відмову у реєстрації, видані на підставі того, що заявниками не надано певних відомостей або копій документів, не передбачених чинним законодавством;
  • - невідкладно зареєструвати всіх суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, і які подали заяви про реєстрацію у будь-якій довільній формі;
  • - відкликати будь-які вимоги до зареєстрованих суб`єктів господарювання щодо надання не передбачених чинним законодавством документів або їх копій.

З повагою,

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua