ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

30 травня 2013
Доповідь президента Союзу ювелірів України Д.В. Видолоба на Всеукраїнському З`їзді малого та середнього бізнесу

Доповідь президента Союзу ювелірів України Д.В. Видолоба
«Щодо завдань по створенню умов розвитку ювелірної галузі України у 2013-2014 р.р.»
на Всеукраїнському З`їзді малого те середнього бізнесу

30 травня 2013 року
м. Київ, «Український дім»

Шановні учасники З`їзду!

Ювелірна галузь, яка на 90% представлена малим і середнім бізнесом, зазнала значних втрат. Обсяги ювелірного виробництва порівняно з 2008 роком скоротилися на понад 60% - від рекордних 100,2 тони до 39,8 тон у 2012 р. Причиною цього є як падіння рівню добробуту населення, так і проблеми державного регулювання та контролю в галузі.

Варто було нам домогтися збереження права малого ювелірного бізнесу на єдиний податок у 2012 році, так вже зараз відбуваються спроби зобов`язати фізосіб - «спрощенців» застосовувати касові апарати при торгівлі ювелірними виробами, руйнуючи спрощену систему оподаткування та помножуючи на нуль її значення. Щоби посилити контроль за обігом ювелірного імпорту та припинити контрабанду не треба вводити РРО. Потрібно добре спитати з тих, хто ставить державне пробірне клеймо на контрабандну «ювелірку», випускаючи її на ринок.

Варто було домогтися у 2010 році ліквідації одного джерела корупції – ліцензування ювелірного бізнесу, так вже у 2012 р. запроваджено обов`язкову реєстрацію операторів ювелірного ринку в Державній пробірній службі України. Ця служба майже півроку (замість встановлених законом трьох місяців) не може затвердити Порядок реєстрації, перелік необхідних документів, строки реєстрації, а вже на власний розсуд вибірково надсилає підприємцям або відмови у реєстрації, або реєструє, вимагаючи від них якісь додаткові документи, і таким чином створює перешкоди як досвідченим гравцям ринку, так і новим операторам.

А Державна служба охорони взагалі пропонує повернути ювелірам ліцензування. У ДСО кажуть, що через відсутність ліцензій ювелірів грабують. Зрозуміло, що мета повернення до ліцензування - зобов`язати підприємців платити великі гроші за охорону власного майна. Хоча 45 фактів пограбувань ювелірів з початку цього року свідчать про вкрай низьку якість охоронних послуг.

Багато хто думає, що в ювелірів шалені виторги. Але виторги мізерні, галузь стабільно падає у прірву. Замість того, щоби дати працювати та підніматися з колін, ювелірам на кожному кроці зазирають у кишеню, намагаючись викачати якомога більше грошей. У 2012 р. законом зобов`язали ювелірів передавати утворені при виробництві відходи і брухт дорогметалів іншим підприємствам на очистку (афінаж). А вартість такої очистки становить до 10% вартості очищеного (афінованого) металу, втрати дорогметалу у натуральному вигляді становлять від 10%. Ніхто свідомо не піде на таке велике вимивання власних обігових коштів і металу, адже це – прямий шлях до банкрутства власного бізнесу! У результаті, замість державної підтримки ювелірну галузь свідомо заганяють у тінь, рублячи курку, яка несе золоті яйця.

З 2012 року ювелірам-«спрощенцям» запровадили обов`язкове ведення обліку об`єктів права приватної власності – дорогметалів, дорогкаміння та ювелірних виробів – і подання звітності про операціями з ними. Держава не виділяє ювелірам жодного граму золота, жодного карату дорогкаміння, а ювеліри на єдиному податку повинні вести облік, у кого вони за власні кошти придбали сировину, яку продукцію з неї виготовили, кому її продали. При цьому витрачаючи кошти та час на ведення такого обліку і подання звітності. Для малого ювелірного бізнесу зараз немає ані спрощеного обліку, ані спрощеної звітності!

Якщо ж ставиться питання про те, щоби ювелірна галузь давала більше надходжень до Державного бюджету, то єдиним ресурсом, який себе ще не вичерпав, є кошти, які надходять від клеймування ювелірних виробів пробірним клеймом та осідають на рахунках казенних підприємств пробірного контролю Державної пробірної служби. Ці казенні підприємства відраховують до бюджету лише 30% чистого прибутку. Тому доцільно, щоби в Україні почав діяти встановлений законодавством єдиний пробірний тариф, а кошти за клеймування ювелірних виробів надходили безпосередньо до Державного бюджету.

Сьогодні необхідно зробити великі кроки, щоби відновити спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і нарешті дати поштовх до відродження ювелірної галузі.

Насамперед потрібно:

  1. зняти з розгляду законопроект «Про внесення змін до статті 296 Податкового кодексу України щодо посилення контролю за обігом товарів іноземного виробництва» щодо запровадження використання РРО фізособами – платниками єдиного податку при здійсненні торгівлі ювелірними виробами іноземного виробництва;
  2. запровадити мораторій на внесення змін до порядку ведення спрощеного обліку та подання звітності платниками єдиного податку;
  3. відмінити обов`язкову реєстрацію ювелірів і торговців ювелірними виробами у Державній пробірній службі України;
  4. дозволити ювелірам розпоряджатися власними відходами і брухтом дорогоцінних металів та скасувати встановлені обмеження;
  5. відмінити обов`язкове ведення обліку ювелірних виробів, дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, які знаходяться у приватній власності та подання звітності про операції з ними;
  6. запровадити в Україні єдиний пробірний тариф, у якому передбачити, що кошти за випробування та клеймування ювелірних виробів зараховуються безпосередньо до Державного бюджету України.

Дякую за увагу!

президент Союзу ювелірів України       Дмитро Видолоб
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP