ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

05 липня 2013
В Інтернеті з'явилася інформація про заборону Вищого адмінсуду працювати на єдиному податку продавцям ювелірних виробів - коментар Союзу ювелірів України

Шановні учасники ювелірного ринку України!

5 липня 2013 року у Мережі на одному шанованому веб-сайті була розміщена публікація «ВАСУ не дозволив продавцям ювелірних виробів перебувати на спрощеній системі оподаткування». У публікації зазначається, що, згідно з висновками Вищого адміністративного суду України, продавці ювелірних виробів не можуть бути платниками єдиного податку.

Президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб залишив коментар до даної публікації в Інтернеті у вигляді звернення до редакції сайту (цитуємо повністю):

«Шановні редактори і кореспонденти сайту «************»!

Ваш сайт є авторитетним джерелом інформації для бухгалтерів, управлінців, державних службовців, у тому числі і для багатьох представників ювелірної галузі України.

Опублікований Вами 05.07.2013 р. матеріал «ВАСУ не дозволив продавцям ювелірних виробів перебувати на спрощеній системі оподаткування» викликав бурхливу реакцію як серед підприємців, так і серед працівників податкових органів. До Союзу ювелірів України вже почали звертатися підприємці з Житомирської області про телефонні дзвінки з податкових органів щодо необхідності перейти зі спрощеної на загальну систему оподаткування.

З опублікованого 05.07.2013 р. на Вашому сайті матеріалу у працівників податкових органів та у підприємців може скластися неправильна думка про те, що нібито виробники і торговці ювелірними виробами в даний момент - у липні 2013 року - не мають права, на думку ВАСУ, бути платниками єдиного податку. Це не відповідає дійсності, оскільки в п.п. 291.5.1. п. 291.5. ст. 291 Податкового кодексу України відсутні обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування суб'єктами господарювання (юридичними особами та фізичними особами-підприємцями), які здійснюють виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, а також торгівлю такими виробами. Всі виробники і торговці ювелірними виробами, які подали з 1 липня 2012 року заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, у липні-жовтні 2012 р. отримали свідоцтва платника єдиного податку.

Опублікована у Вашому матеріалі ухвала Вищого адміністративного суду України від 24.04.2013 р. №30885467 по справі К/9991/58173/12 - це всього лише продовження сумної для підприємців практики розгляду спорів про визнання протиправними та скасування рішень податкових органів про відмову у видачі свідоцтва платника єдиного податку з 01.01.2012 р. і про право бути платниками єдиного податку в І півріччі 2012 року юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що здійснюють виготовлення ювелірних виробів та/або торгівлю ювелірними виробами.

Опублікований матеріал виявився далеко не новиною для учасників ювелірного ринку України. Перший прецедент у практиці розгляду ВАСУ подібних спорів відбувся майже 11 місяців тому, в серпні 2012 року. Це ухвала Вищого адміністративного суду України від 15.08.2012 р. по справі К/9991/44044/12. У даній ухвалі ВАСУ встановив, що в період з 01.01.2012 р. до 01.07.2012 р. фізичні особи-підприємці, які займаються торгівлею ювелірними виробами, не могли бути платниками єдиного податку. При цьому, з 01.07.2012 р. такі фізичні особи-підприємці можуть обирати спрощену систему оподаткування і реєструватися платниками єдиного податку.

Бажаємо Вашому корисному для українського бізнесу сайту успіхів, популярності, подальшого процвітання і тільки актуальних і своєчасних публікацій!

З повагою,

Дм.Вік. Видолоб

президент Союзу ювелірів України

www.juvelir.org.ua
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua