ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

19 серпня 2013
Погоджено нові критерії оцінки ступеню ризику та періодичності проведення планових перевірок Пробірною службою України

Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва погоджено розроблений Державною пробірною службою України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності зі здійснення операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням (крім видобутку) і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною пробірною службою» (далі – Проект).

Як вбачається з Проекту та Аналізу регуляторного впливу (АРВ), запропоновані розробником норми спрямовані на вдосконалення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності в окремій сфері державного нагляду (контролю) та визначається періодичність планових перевірок Пробірною службою України. Зокрема, Проектом пропонується затвердити критерії оцінки ступень ризику, кожен з яких окремо, а не сукупність яких, впливає на періодичність проведення планових перевірок.

Згідно з Проектом, належність суб’єкту господарювання до одного із трьох ступенів ризику – високого, середнього або незначного, оцінюється за такими критеріями:

  • – строком провадження господарської діяльності;
  • – видами дорогоцінних металів та порядку дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, що використовуються у діяльності;
  • – обсягами операцій;
  • – кількістю пунктів продажу ювелірних та/або побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • – наявністю порушень вимог законодавства щодо господарської діяльності зі здійснення операцій, виявлені під час попередніх заходів державного нагляду (контролю).

Такий розподіл дасть змогу учасникам ювелірного ринку чітко зрозуміти, до якого ступеня ризику належить діяльність, що ними провадиться, і наскільки часто Пробірна служба має право проводити в них планові перевірки:

  • - не частіше одного разу на рік – щодо суб`єктів господарювання з високим ступенем ризику;
  • - не частіше одного разу на 3 роки – щодо суб`єктів з середнім ступенем ризику;
  • - не частіше одного разу на 5 років – щодо суб`єктів з незначним ступенем ризику.

Проте, розробником Проекту не запропоновані принципово інші критерії, відмінні від критеріїв оцінки ступеню ризику, затверджених чинною постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2008 р. №909 «Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності (крім видобутку) з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням і періодичності проведення планових заходів державного нагляду (контролю)». Виняток становить виключення з переліку критеріїв здійснення у попередньому звітному році експортно-імпортних операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них. З метою вирішення проблем, визначених в АРВ, та задля досягнення цілей Проекту, відсутня доцільність прийняття нової редакції регуляторного акту. Достатнім буде внесення змін до чинної постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2008 р. №909. Крім того, назва органу державного нагляду (контролю) у Проекті не відповідає офіційним назвам, затвердженим Указом Президента України від 13.04.2011 р. №461/2011 «Про затвердження Положення про Державну пробірну службу України».

Союз ювелірів України направив відповідні зауваження до Державної пробірної служби України, Міністерства фінансів України і Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. На стадії доопрацювання щодо висловлених зауважень мають бути прийняті відповідні рішення.

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua