ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

19 серпня 2013
Союз ювелірів України пропонує встановити добровільні засади застосування ДСТУ 3527-97 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови»

Державною пробірною службою України розроблено та подано на погодження Держпідприємництву проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння» (далі – Проект).

Як вбачається з Проекту та Аналізу регуляторного впливу (АРВ), запропоновані розробником норми спрямовані на виправлення помилки та усунення недоліків, допущених в Інструкції в редакції наказу Мінфіну від 28.11.2012 р. №1230.

Союз ювелірів України направив відповідні зауваження до Державної пробірної служби України, Міністерства фінансів України і Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

У п. 2 ч. 1 Проекту розробником запропоновано в пункті 3.7. розділу ІІІ Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння цифри «3575-96» замінити цифрами «3527-97».

По суті, розробник пропонує внести зміни до норми Інструкції, згідно з якою ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, виготовлені суб'єктами на території України, повинні відповідати вимогам ДСТУ 3575-96 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови». Оскільки такого стандарту (ДСТУ) не зареєстровано, розробник пропонує виправити раніше допущену помилку.

Зауважуємо, що в Україні стандарти застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли застосування цих стандартів вимагають технічні регламенти, згідно зі ст. 11 Закону України від 17.05.2001 № 2408-III «Про стандартизацію».

Технічний регламент щодо ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння не затверджений. Таким чином, стандарт ДСТУ 3527-97 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови» має добровільні засади застосування.

Норма п. 2 ч. 1 Проекту, яка має на меті зобов`язати виготовлювачів ювелірних виробів дотримуватися вимог ДСТУ 3527-97, не відповідає принципам доцільності, адекватності та збалансованості державної регуляторної політики, а також ст. 11 Закону України від 17.05.2001 № 2408-III. Відповідно, зазначена норма навіть у чинній редакції з наявною помилкою має бути виключена з Інструкції.

З метою приведення положень Інструкції у відповідність до принципів державної регуляторної політики та чинного законодавства пропонується п. 2 ч. 1 Проекту викласти в наступній редакції:

«2) в пункті 3.7. розділу ІІІ перше речення виключити».

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP