ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

21 листопада 2013
Союз ювелірів України виступає за збереження ефективного державного пробірного контролю за якістю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Шановні учасники ювелірного ринку!

Державною пробірною службою України 23-24.10.2013 р. подано на погодження Держпідприємництву проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при здійсненні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням» (далі – Проект), вдруге оприлюднений для обговорення 08.10.2013 р.

Союз ювелірів України раніше звертався до Державної пробірної служби та Держпідприємництва з пропозиціями та зауваженнями до цього Проекту.

У разі прийняття Проекту буде послаблений державний пробірний контроль за якістю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, розміщених на ринку. У Проекті пропонується відбирати для експертизи тільки вироби без відбитків державного пробірного клейма (абз. 6 п.п. 5.4.1. п. 5.4.). При цьому не передбачено відбирати вироби з відбитками пробірних клейм, у справжності яких виникають обґрунтовані сумніви, та проводити експертизу відбитків таких клейм. Відповідно до ст. 22 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» суб`єкти господарювання несуть відповідальність не тільки за торгівлю на території України ювелірними виробами без відбитків державного пробірного клейма, але й за торгівлю такими виробами з відбитками підробленого пробірного клейма у розмірі 100% вартості виробів. Без проведення експертизи відбитків пробірних клейм на виробах неможливо встановити їх справжність.

Крім того, в абз. 6 п.п. 5.4.1. п. 5.4. не визначені особи, зобов`язані забезпечувати збереження та своєчасність доставки відібраних виробів до місця проведення експертизи. Відповідно до п. 6 ст. 14 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» посадова особа, яка відбирає зразки продукції для експертизи (випробування), забезпечує їх збереження і своєчасність доставки до місця здійснення експертизи (випробування). Відповідно до п. 1 ст. 14 цього Закону посадовою особою, яка відбирає зразки продукції, є посадова особа органу державного нагляду (контролю). Згідно з п. 2 ст. 16 цього Закону витрати, пов'язані з відбором, доставкою та проведенням експертизи (випробування) зразків продукції, фінансуються за рахунок органу державного нагляду (контролю).

Недоліком Проекту є відсутність положень щодо порядку проведення перевірки якості вставок із дорогоцінного каміння у виробах. Згідно з п. 27 ст. 1 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР поняття державного пробірного контролю за якістю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння включає в себе перевірку відповідності вставки (вставок) із дорогоцінного каміння та дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння найменуванню та ваготехнічним характеристикам, зазначеним на товарному ярлику.

Учасники ювелірного ринку зацікавлені в ефективному державному пробірному контролі за якістю ювелірних виробів, оскільки цей вид контролю спрямований на запобігання та протидію недобросовісній конкуренції та підвищення іміджу вітчизняної ювелірної галузі. За результатами перевірок, проведених Державною пробірною службою України у 2012 році, частка виявлених підробок на ювелірному ринку становила 0,0137% (відсоток знятих з продажу ювелірних виробів без відбитків державного пробірного клейма та з відбитками підроблених пробірних клейм до загальної кількості виготовлених ювелірних виробів у 2012 році). Це свідчить про добросовісність і високу самодисципліну легальних виготовлювачів і реалізаторів ювелірної продукції.

Зауважуємо, що визначені в АРВ цілі державного регулювання вже досягнуті у чинному наказі Міністерства фінансів України від 22.12.2008 р. №1519 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірок щодо додержання законодавства України при здійсненні операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням». Чинним наказом Мінфіну встановлений порядок проведення перевірок Державною пробірною службою, затверджені типові форми документів щодо проведення перевірок. Порядок відбору зразків продукції та проведення експертиз здійснюється відповідно до ст. 13-17 Закону України від 05.04.2007 р. №877-V.

Для вирішення описаних в АРВ проблем недоцільно приймати нову редакцію Інструкції. Достатнім буде внесення змін до чинного наказу Мінфіну від 22.12.2008 р. №1519.

Відповідні звернення Союзу ювелірів України направлене до Державної пробірної служби України та Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

Апарат Союзу ювелірів України
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua