ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

22 травня 2009
Прем`єр-Міністр України Юлія Тимошенко: «Ліцензування ювелірного бізнесу – це взагалі нісенітниця». Проте ліцензії залишаються зі строком дії, а плата за видачу ліцензій збільшена до 625 гривень.

Під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України 21.05.2009 р. в «Українському домі», в якому взяли участь представники Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб та Едуард Джумажанов, з трибуни було висловлено позицію, що недостатнім кроком є скорочення переліку документів, необхідних для отримання ліцензії на право виготовлення ювелірних виробів та торгівлі ними. Слід в цілому переглянути питання ліцензування ювелірного бізнесу та взагалі відмовитися від цього механізму державного регулювання господарської діяльності. Адже на Європейському континенті лише в двох країнах запроваджене ліцензування діяльності з виготовлення та торгівлі ювелірними виробами – в Україні та Білорусі. (Навіть у Російській Федерації ювелірне виробництво та торгівля ліцензуванню не підлягають.)

У відповідь на цю пропозицію Прем`єр-Міністр України Юлія Тимошенко недвозначно висловила своє бачення цієї проблеми: «Ліцензування ювелірного бізнесу – це взагалі нісенітниця», - повідомила керівниця Уряду.

Союз Ювелірів України пропонує відмовитися від ліцензування діяльності з виготовлення ювелірних виробів та торгівлі ними з 2007 року. Натомість на перехідний період доцільно запровадити процедуру отримання дозволу на зайняття зазначеними видами господарської діяльності, який буде видавати Міністерство фінансів України в особі підпорядкованих йому підрозділів у відповідності до вимог Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності». У подальшому необхідно відмовитися від будь-яких дозвільних процедур.

Проте, поки що питання ліцензування ювелірного бізнесу залишається в більшій мірі відкритим для обговорення. 21.05.2009 р. Уряд ухвалив рішення про підвищення плати за видачу ліцензій з 340 гривень до розміру однієї мінімальної заробітної платні, тобто до 625 гривень, згідно прийнятої 21.05.2009 р. постанови Кабінету Міністрів України №498 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2000 р. № 1755 "Про термін дії ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності, розміри і порядок зарахування плати за її видачу»

Історія питання про відміну ліцензування ювелірного бізнесу в Україні взагалі досить складна. Вищі керівники держави, народні депутати України неодноразово вносили на розгляд Верховної Ради законопроекти, у разі прийняття яких було би відмінено ліцензування відповідних видів діяльності. Проте, 9.04.2008 р. Верховна Рада України відхилила внесений Президентом України Віктором Ющенком законопроект №1364, в якому пропонувалося скасувати ліцензування ювелірного бізнесу.

А 21.05.2009 р., парламентарі відхилили законопроект №3429, внесений народними депутатами України Наталією Королевською, Михайлом Чечетовим та Миколою Кравченком, в якому пропонувалося зробити ліцензії безстроковими та оголосити вже видані ліцензії такими, що видані на невизначений строк.

Союз Ювелірів України, маючи дані про кількість та відсоток суб`єктів господарювання – учасників ювелірного ринку, які стабільно працюють на протязі від 6 до 18 років і які були вимушені неодноразово переоформлювати ліцензії, а також маючи інформацію про обсяги не передбачених законодавством України додаткових організаційних та фінансових витрат суб`єктів господарювання – учасників ювелірного ринку при отриманні ними ліцензій, вважає за доцільне у найближчий час повернутися до розгляду питання про необмежений термін дії виданих ліцензій на провадження діяльності з виготовлення ювелірних виробів та торгівлі ними, а також до розгляду питання про недоцільність збереження механізму ліцензування діяльності в сфері ювелірного виробництва та торгівлі.

Союз Ювелірів України вважає, що механізм ліцензування було доцільно застосовувати в перші 10-15 років незалежності нашої держави, тобто у перехідний період від економіки радянського типу до створення конкурентного бізнес-середовища та формування ринкових відносин. На сьогоднішній день цей механізм є морально застарілим і тому потребує перегляду.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP