ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

20 березня 2014
Союз ювелірів України звернувся до органів державної влади з приводу спрощеної системи оподаткування

Прем`єр-міністру України
А.П. Яценюку

Міністру фінансів України
О.В. Шлапаку

Міністру економічного розвитку
та торгівлі України
П.М. Шереметі

Голові Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
М.Ю. Бродському

22 березня 2014 року Кабінет Міністрів України планує розглянути проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України», розроблений Мінфіном.

Згідно з пунктом 22 цього законопроекту пропонується внести зміни до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, якими заборонити бути платниками єдиного податку суб`єктам господарювання – юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, які здійснюють виробництво, постачання, продаж (реалізацію) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Прийняття цієї норми завдасть нищівного удару по легальному ювелірному ринку України, понад 90% представників якого є суб`єктами малого підприємництва та платниками єдиного податку.

Малий ювелірний бізнес несе значне навантаження на валовий дохід, сплачуючи мінімум 5% від доходу (виручки) у вигляді єдиного податку, плюс 5% від сум реалізації у вигляді збору до Пенсійного фонду з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння, який сплачується на загальних підставах. Крім того, учасники ювелірного ринку сплачують єдиний соціальний внесок на загальних підставах.

Скасування права платити єдиний податок призведе виключно до негативних наслідків - згортання підприємницької діяльності, скорочення 135000 робочих місць, «тінізації» ювелірного бізнесу, зменшення надходжень до бюджету і до Пенсійного фонду. Якщо непродумане рішення буде закріплено законом, ювеліри будуть сплачувати податки, як усі інші суб`єкти господарювання в промисловості, у розмірі стандартного податкового навантаження 1% від обороту замість нинішніх 5%. Бюджет зазнає тільки втрат.

Малий ювелірний бізнес не хоче платити менші податки, але він хоче платити їх простіше.

Крім того, у пункті 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» запропоновані неприйнятні для платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців норми, якими пропонується внести зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України, статті 6, пункту 6 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Згідно з запропонованими нормами, платники єдиного податку, які здійснюють продаж цілого ряду груп товарів, будуть зобов`язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, вести бухгалтерський облік товарних запасів з обов`язковою наявністю копій митних декларацій, вести книгу обліку доходів і витрат.

Ці норми спричинять великий протест підприємців по всій України. Податковий Майдан 2010 року виступав проти прийняття цих норм у Податковому Кодексі України. Під час Євромайдану у 2013 році підприємці протестували проти прийняття цих норм у Законі України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», розроблений Урядом М.Я. Азарова.

Зазначені норми призведуть до створення потужного корупційного важеля впливу на малий бізнес, посилення адміністративного тиску з боку Державної податкової служби України. Багатьом підприємцям стане неможливо працювати в таких умовах.

Зауважуємо, що вказаний законопроект є регуляторним актом, і, згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», потребує оприлюднення проекту, проведення його обговорення впродовж, як мінімум, одного місяця, погодження спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державної регуляторної політики. Ці обов`язкові регуляторні процедури не дотримано при проходженні цього законопроекту. А саме, на веб-сайті розробника - Мінфіну зазначений законопроект не оприлюднений, громадське обговорення не проведено відповідно до вимог законодавства, Держпідприємництвом проект не погоджений.

Просимо Вас не допустити прийняття норм законів, спрямованих на знищення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, та забезпечити дотримання регуляторних процедур при розробленні та погодженні проектів законів України, що є регуляторними актами.

З повагою,
президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP