ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

28 квітня 2014
Мінфін пропонує конфісковувати та передавати у власність держави алмази без сертифікатів Кімберлійського процесу

Союзом ювелірів України розглянуто оприлюднений Міністерством фінансів України для обговорення проект Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».

Згідно з законопроектом, пропонується встановити, що «Митне оформлення алмазів, за винятком кришива та порошків алмазів, синтетичних алмазів, що ввозяться на митну територію України (крім митного режиму транзиту), здійснюється митними органами на підставі сертифіката Кімберлійського процесу та документів, оформлених Державним гемологічним центром України, що підтверджують його достовірність.

Митне оформлення алмазів, за винятком кришива та порошків алмазів, синтетичних алмазів, що вивозяться за межі митної території України, здійснюється органами доходів і зборів на підставі сертифіката Кімберлійського процесу.

Алмази, які ввозяться на митну територію України без сертифіката Кімберлійського процесу, підлягають конфіскації і безоплатній передачі у власність держави.».

Відповідно до норм законопроекту, при ввезенні на митну територію України без сертифіката Кімберлійського процесу підлягатимуть конфіскації види товарів, які відносяться до товарної позиції УКТ ЗЕД 7102 «Алмази, оброблені або необроблені, але неоправлені або незакріплені». Ювелірні вставки з алмазів оброблених, незакріплені в ювелірних виробах або неоправлені, також належать до цієї товарної позиції.

У Порядку оформлення супровідних документів та введення в обіг алмазів відповідно до сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу, затвердженому наказом Мінфіну України від 09.04.2003 №276, міститься уточнення, що цей Порядок стосується алмазів, які включаються до товарних позицій УКТ ЗЕД 7102.10 (несортовані та промислові алмази), 7102.21 (промислові - необробленi або просто розпилянi, розколотi або обдерті) і 7102.31 (непромислові - необробленi або просто розпилянi, розколотi або обдерті).

Проте, цей Порядок є підзаконним актом і визначає особливості оформлення супровідних документів на алмази при переміщенні їх через митний кордон України та введенні в обіг відповідно до міжнародної сертифікаційної схеми Кімберлійського процесу. Загальне регулювання митного оформлення та обігу алмазів здійснюються відповідно до чинного законодавства в цій сфері.

У разі прийняття законопроекту, як Закону України, для імпортерів ювелірних вставок алмазів оброблених, можуть виникнути значні ризики, якщо митні органи на виконання вимог закону вимагатимуть сертифікати Кімберлійського процесу на цю продукцію при її митному оформленні.

Оформлення сертифікатів Кімберлійського процесу здійснює Державний гемологічний центр Мінфіну України. Проте, враховуючи норми наказу Мінфіну України №276, ДГЦУ не має правових підстав видавати такі сертифікати на ювелірні вставки алмазів оброблених, оскільки вони не відносяться до визначених у наказі товарних позицій 7102.10, 7102.21 або 7102.31. Натомість без сертифікатів ці товари будуть конфісковані митними органами і безоплатно передані у власність держави.

Норми законопроекту в частині конфіскації товарів, як об`єктів права приватної власності, не відповідають Конституції і законам України.

Союз ювелірів України вважає, що зазначений законопроект не може бути прийнятий у запропонованій розробником редакції та потребує значного доопрацювання. Відповідні зауваження та пропозиції подаються Союзом ювелірів України до Мінфіну та Держпідприємництва.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua