ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

24 червня 2014
Союз ювелірів України звернувся до Верховної Ради України щодо підтримки законопроекту №4866, яким пропонується запровадити податкову амністію для малого та середнього бізнесу

Голові Верховної Ради України
О.В. ТУРЧИНОВУ

Щодо проекту Закону України
від 14.05.2014 р. №4866

Шановний Олександре Валентиновичу!

Союзом ювелірів України розглянуто проект Закону України від 14.05.2014 р. №4866 «Про вжиття заходів, спрямованих на становлення взаємопорозуміння між бізнесом та державою шляхом списання заборгованості зі сплати пені, штрафних санкцій й реструктуризації сум податкових зобов’язань суб’єктів мікро-, малого та середнього бізнесу, недопущення переслідувань та покарань підприємців», внесений народним депутатом України О.В. Кужель.

Проектом передбачається впровадження списання заборгованості зі сплати пені, штрафних санкцій, нарахованих до 01.01.2014 р., й реструктуризації сум податкових зобов’язань підприємців, недопущення переслідувань та покарань таких осіб.

Вважаємо, що законопроект заслуговує на всебічну підтримку, є доцільним та адекватним з наступних підстав.

Норми законопроекту охоплюють період з 01.01.2011 р. до 31.12.2013 р. у межах строку давності, встановленого ст. 102 Податкового кодексу України (ПКУ). У цей період відбувалося впровадження норм ПКУ, і, найголовніше, комплексне і глибоке реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

З введенням у дію глави І розділу XIV ПКУ «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» органами виконавчої влади, судової влади, суб`єктами господарювання та у зносинах між ними допускалися неоднозначні тлумачення прав і обов`язків платників єдиного податку при вирішенні податкових спорів.

У вказаний період за результатами перевірок суб`єктів мікро-, малого та середнього бізнесу контролюючі органи масово приймали рішення про донарахування податків, зборів, застосовування штрафних санкцій, нарахування пені, порушення кримінальних переслідувань підприємців, використовуючи тлумачення норм ПКУ, викладені у міжвідомчих листах ДПС України (пізніше – Міндоходів), які не затверджені нормативно-правовими актами України. При цьому інші тлумачення норм ПКУ, викладені в листах Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Мінфіну та Держпідприємництва, не бралися до уваги.

Велика кількість міжвідомчих листів ДПС України та Міндоходів у зазначений період була визнана за результатами правової експертизи, проведеної Мінюстом України, протиправними і такими, що підлягають скасуванню та відкликанню з місць застосування. Проте, у ряді випадків Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) при розгляді податкових спорів за участю суб`єктів мікро-, малого та середнього бізнесу визнавав правомірною позицію контролюючих органів, викладену в таких міжвідомчих листах. Наприклад, лист ДПС України від 06.02.2012 р. №3443/7/17-1217 щодо непоширення спрощеної системи на деякі види господарської діяльності був визнаний таким, що встановлює нові норми, не передбачені законодавством, а відтак протиправним і таким, що підлягає скасуванню та відкликанню з місць застосування, згідно з листом Мінюсту від 31.05.2012 р. №5476-0-33-12/10.1. Проте, ВАСУ в ухвалі суду від 15.08.2012 р. К/9991/44044/12 застосував позицію, викладену в протиправному листі ДПС України, який був на той час скасований. Внаслідок цього підприємці не змогли захистити свої законні права в суді.

Під час напрацювання судової практики вирішення податкових спорів, що витікали з неоднозначного тлумачення прав та обов`язків платників єдиного податку, адміністративні суди часто виносили протилежні за змістом рішення стосовно однакових предметів позовів.

Таким чином, у період, окреслений законопроектом №4866, з урахуванням встановлених ПКУ строків давності, велика кількість суб`єктів мікро-, малого та середнього бізнесу зазнавала утисків своїх прав і законних інтересів через донарахування податків і зборів, застосування штрафних санкцій та притягнення до кримінальної відповідальності без достатніх правових підстав, при цьому не маючи змоги ефективно оскаржувати відповідні рішення контролюючих органів у судах.

Одним з базових принципів податкового законодавства України є презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 ПКУ. Законопроект №4866 спрямований на відновлення дії та застосування цього принципу.

Водночас, суб`єкти мікро-, малого та середнього бізнесу, які мають податкові зобов`язання, повинні здобути право на їх реструктуризацію строком на 10 років, як це передбачено у законопроекті №4866.

Шляхом впровадження механізмів, визначених у законопроекті, буде досягнута його мета та встановлене взаємопорозуміння між бізнесом та державою.

Висловлюємо повну підтримку законопроекту №4866 та пропонуємо прийняти його за основу та в цілому, як Закон України.

З повагою,
президент Союзу ювелірів України
член Ради підприємців при
Кабінеті Міністрів України
Д.В. Видолоб    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP