ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

01 липня 2014
Президент України П.О. Порошенко підписав новий закон «Про стандартизацію»

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №1315-VII «Про стандартизацію». Про це йдеться на офіційному сайті парламенту.

Даний закон передбачає утворення та функціонування єдиного національного органу стандартизації. Функції національного органу стандартизації виконуватиме юридична особа публічного права, утворена центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері стандартизації.

«До повноважень цього органу передається зокрема прийняття та скасування національних стандартів з огляду на те, що відповідно до Угоди про технічні бар'єри в торгівлі СОТ стандарти визначаються як добровільні», - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Передбачається створення керівної ради, яка буде дорадчо-наглядовим органом національного органу стандартизації (для забезпечення участи у його управлінні всіх заінтересованих сторін: державних органів, наукових установ, громадських об'єднань суб'єктів господарювання, інших громадських об'єднань та професійних спілок).

До повноважень національного органу стандартизації передаються: організація та координація діяльності у сфері стандартизації, затвердження програми робіт із стандартизації, прийняття та скасування національних стандартів (у тому числі у сфері будівництва), утворення, припинення діяльності технічних комітетів стандартизації, представлення інтересів України в міжнародних та регіональних організаціях стандартизації та співробітництво з національними органами стандартизації інших держав. Наразі зазначені функції виконує Мінекономрозвитку та у сфері будівництва Мінрегіон (окрім міжнародного співробітництва).

Також законопроект передбачає запровадження двох рівнів стандартизації залежно від суб'єкта стандартизації, який приймає стандарти. Перший - національні стандарти, прийняті національним органом стандартизації . Другий - стандарти і технічні умови, прийняті підприємствами.

Разом з тим, пропонується відмінити галузеву стандартизацію. У зв'язку з цим протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень.

Законопроект також пропонує заборонити погодження проектів національних стандартів з державними органами, скасовувати державну реєстрацію технічних умов та заборонити встановлення будь-яких правил, пов'язаних із розробленням стандартів та технічних умов підприємств.

Таким чином, на законодавчому ліквідовується проблема «нестандартних сплавів» ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Єдиним стандартом, прямо встановленим законом, є проба сплаву з дорогоцінного металу, якій відповідає ювелірна продукція з дорогоцінних металів. Для того, щоби не мати проблем з «нестандартними сплавами», не треба розробляти власні технічні умови для сплавів, або застосовувати ГОСТ 30649-99, або вступати до будь-яких асоціацій ювелірів.

Також скасовується обов'язковість застосування національних стандартів. Відповідно до законопроекту, національні стандарти застосовуються на добровільній основі, за винятком випадків, коли обов'язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами.

У той же час в Європейському союзі стандарт є обов'язковим у випадках, коли на нього є пряме посилання у тексті директиви ЄС. На базі директив ЄС в Україні розробляються технічні регламенти, які є нормативно-правовими актами (затверджуються постановою Кабінету міністрів України). У разі прямого посилання на національні стандарти в інших нормативно-правових актах (зокрема у наказах державних органів влади, зареєстрованих у Мін'юсті) відповідні стандарти стають обов'язковими).

ДСТУ 3527-97 «Вироби золотарські з коштовних металів. Загальні технічні умови» залишиться на деякий час обов`язковим, оскільки на нього міститься пряме посилання в Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 06.04.1998 р. №84 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.11.2012 № 1230). Проте, ці норми Інструкції Союз ювелірів України має намір скасувати.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон у другому читанні 5 червня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 274 депутати. Закон набере чинності з 03.01.2015 р. За цей час Союз ювелірів України встигне розробити власні, погоджені з учасниками ювелірного ринку, стандарти якості продукції та послуг.

З використанням матеріалів агенції «РБК-Україна»: http://www.rbc.ua/ukr/news/politics/poroshenko-podpisal-zakon-o-sozdanii-natsionalnogo-organa-01072014185900

.    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua