ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

09 вересня 2014
Відбулися громадські слухання щодо маркування ювелірних виробів

Союз ювелірів України провів перші громадські слухання з питань розроблення та впровадження власних стандартів. Захід відбувся в онлайн-режимі за допомогою одного з найкращих сервісів для проведення веб-конференцій і вебінарів www.anymeeting.com.

Темою громадських слухань було маркування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

За результатами громадських слухань визначені основні позиції щодо маркування ювелірних виробів, які мають бути відображені у законодавчих актах України та нормативних документах Союзу ювелірів України:

 • - Маркування ювелірних та побутових виробів з ДМ і ДК включає в себе: відбиток державного пробірного клейма або міжнародного (іноземного) клейма погодженого зразка; відбиток іменника вітчизняного виготовлювача; етикетку.
 • - Зображення іменника кожен виготовлювач розробляє самостійно. Присвоєння шифру іменника має бути скасоване. Іменник є об`єктом права інтелектуальної власності. Нанесення іменника на виріб може відбуватися різними способами – механічним, за допомогою електроіскрового або лазерного нанесення, гравіюванням, травленням тощо. Рекомендується, щоби іменник був інформативним для споживачів – наприклад, засвідчував найменування виготовлювача. Реєструвати відбитки іменників в органах пробірного контролю, тим більше щороку, недоцільно.
 • - Етикетка є елементом презентації ювелірного виробу. Матеріал, з якого виготовлена етикетка, її форма і розмір визначається виготовлювачем або розповсюджувачем ювелірних виробів. Етикетка може бути у вигляді стікеру, пластикової етикетки-пломби, традиційної етикетки будь-якої форми та розміру.
 • - Спосіб приєднання етикетки до виробу не повинен обмежуватися ниткою та пломбою. Виготовлювач або розповсюджувач ювелірних виробів самостійно повинен визначати спосіб прикріплення. У разі неможливості прикріплення етикетки до виробу вона вкладається в індивідуальну упаковку разом з виробом. Допускаються паспорти ювелірних виробів.
 • - Обов`язковими для нанесення на етикетку реквізитами мають бути:
  • o найменування виготовлювача (розповсюджувача) та його адреса, за якою споживач може звернутися та заявити претензії щодо якості виробу (згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів»);
  • o назва виробу (згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів»);
  • o назва дорогоцінного металу та проба (згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів»);
  • o маса виробу з золота, платини, паладію, дорогоцінного каміння;
  • o розмір персня, обручки, ланцюжка, браслета у сантиметрах;
  • o комерційна назва вставки (вставок) (згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів»);
  • o характеристики вставок з дорогоцінного каміння (за наявності відомостей) та маса;
  • o ціна у гривнях (наноситься тільки при здійсненні роздрібної торгівлі) (згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів»);
  • o дата виготовлення (згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів»).
 • - Роздрібний розповсюджувач не зобов`язаний маркувати власною етикеткою ювелірні вироби, що знаходяться у продажу. Проте, він має право: 1) маркувати вироби власною етикеткою поряд з етикеткою виготовлювача; 2) маркувати вироби власною етикеткою без зберігання етикетки виготовлювача; у цьому випадку розповсюджувач повинен вказувати на етикетці, крім інших реквізитів, найменування та адресу виготовлювача; 3) не маркувати вироби власною етикеткою, зберігаючи при цьому етикетку виготовлювача.
 • - Заповнення етикетки може здійснюватися як друкованим шрифтом, так і вручну, відповідно до законодавства про мови.
 • - Інформація про масу виробу з золота, платини, паладію, дорогоцінного каміння, характеристики вставок з дорогоцінного каміння (за наявності відомостей) та їх масу, найменування виготовлювача та його адресу (для випадків, коли роздрібний розповсюджувач маркує вироби власною етикеткою без збереження етикетки виготовлювача) може подаватися у закодованому вигляді за допомогою штрих-коду, за умови, коли робоче місце продавця обладнане технічними засобами зчитування інформації зі штрих-кодів з метою надання цієї інформації споживачам.

Союз ювелірів України повідомляє, що наступні громадські слухання з питань стандартизації ювелірної продукції та послуг відбудуться 16 вересня 2014 року о 13:00 та будуть проведені у форматі веб-конференції за адресою: https://www.anymeeting.com/725-053-320.

Реєстраційна форма доступна за адресою: http://www.anymeeting.com/PIID=EA59D786844B39 .Тема наступних громадських слухань: «Ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння: Загальні технічні умови». У ході громадських слухань будуть обговорюватися технічні вимоги, яким повинна відповідати ювелірна продукція, яка пропонується на ринку.

Участь у громадських слуханнях є безкоштовною. Запрошуємо до участі всіх зацікавлених учасників ювелірного ринку!
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua