ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

26 серпня 2014
У Державній пробірній службі відбувся «круглий стіл» з питань реформи системи пробірного контролю

Кабінет Міністрів України планує ліквідувати Державну пробірну службу України та покласти функції з реалізації державного пробірного контролю на Мінфін, а функції захисту прав споживачів виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння – на новий орган з назвою Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів.

У зв`язку з цим за ініціативою ДПСУ сьогодні відбувся «круглий стіл», в якому взяли участь керівники Служби, представники Союзу ювелірів України, Асоціації ювелірів України, громадської ради при ДПСУ, засобів масової інформації.

Зокрема, президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб у своєму виступі підкреслив ряд важливих моментів.

По-перше, за майже два роки від прийняття змін до Закону №637/97-ВР Пробірна служба не забезпечила управління державними установами пробірного контролю – казенними підприємствами, як це визначено у ст. 16-1 Закону. Казенні підприємства з 2008 року перебувають в управлінні Мінфіну, у той час як ДПСУ з 2010 року виведена зі структури міністерства та є центральним органом виконавчої влади.

При цьому, Союз ювелірів України вважає, що перепідпорядкування у 2008 році казенних підприємств пробірного контролю від Пробірної служби безпосередньо Мінфіну було помилкою (газета «БИЗНЕС», №13 (792), 31.03.2008 - http://www.business.ua/articles/state_regulation/19409/). Вже тоді, 6 років тому, треба було вирішувати питання про покладення на Держспоживстандарт функцій і повноважень у сфері контролю за якістю ювелірної продукції.

Очевидно, що йде міжвідомча боротьба між Мінфіном і ДПСУ за бюджети казенних підприємств пробірного контролю, які здійснюють державний пробірний контроль за якістю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та провадять їх клеймування державним пробірним клеймом на госпрозрахункових засадах. При цьому громадськість не має можливостей впливати на формування тарифів на послуги з клеймування.

По-друге, Пробірна служба визначена органом державного ринкового нагляду щодо дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них (ювелірних та побутових виробів), згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. №573 «Про затвердження переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності», яка була прийнята з урахуванням пропозицій Союзу ювелірів України. Проте, жодного заходу державного ринкового нагляду Державною пробірною службою проведено не було.

Повертаючись до теми підпорядкування казенних підприємств, функція управління державними установами (казенними підприємствами) пробірного контролю не може поєднуватися в одному органі з функцією державного ринкового нагляду, проведення контрольних та арбітражних аналізів дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них – це суперечить принципу неприпустимості поєднання в одному органі повноважень органу ринкового нагляду та органу з оцінки відповідності, встановленому в п. 5 ч. 1 ст. 5 Закону України від 02.12.2010 № 2735-VІ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

По-третє, у 2005 році Україна отримала від МЗС Королівства Швеція офіційне запрошення на приєднання до Віденської Конвенції з контролю та клеймування виробів з дорогоцінних металів 1972 року. Державна пробірна служба України, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю, за 9 років не вжила належних заходів щодо приєднання України до зазначеної Конвенції, що значно гальмує реалізацію експортного потенціалу українських виготовлювачів ювелірних виробів.

«Думаю, що для Пробірної служби час вже вичерпаний», - резюмував у своєму виступі Дмитро Видолоб. В Україні іде масове скорочення контролюючих органів – це політичне рішення Уряду.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP