ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

11 вересня 2014
Щодо добровільного застосування іменника, форми та способу його нанесення на ювелірні вироби та скасування реєстрації іменників в органах пробірного контролю

У Мінфіні 11.09.2014 р. відбувся «круглий стіл» за участю представників Управління державної політики у сфері пробірного нагляду та документів суворої звітності Мінфіну, Союзу ювелірів України та Асоціації ювелірів України.

Обговорювалося питання доцільності здійснення реєстрації іменників суб’єктів господарювання, які виготовляють ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, центральним органом виконавчої влади.

Союз ювелірів України на «круглому столі» представляли Дмитро Видолоб, президент СЮУ, та Галина Старжинська, керівник компанії «St. Diamond».

Начальник Управління Мінфіну Троян В.В. поінформував про започаткування Мінфіном роботи з дерегуляції у сфері державного пробірного контролю за якістю виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зокрема, про розгляд питання доцільності обов’язкової реєстрації іменників виробників ювелірних виробів у центральному органі виконавчої влади. Для цього запропоновано внести відповідні зміни до Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» та запровадити повідомний облік казенними підприємствами пробірного контролю знаків для товарів і послуг, які пройшли державну реєстрацію відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

Суб’єкти господарювання, які будуть мати офіційно зареєстровані знаки для товарів і послуг, зможуть самостійно проставляти відбитки знаків на виготовлених виробах або доручати це казенним підприємствам пробірного контролю. Знаки для товарів і послуг, які не пройшли державної реєстрації, казенними підприємствами пробірного контролю на виробах проставлятися не будуть.

Питання, пов’язані із захистом прав виробників, врегульовані існуючим законодавством, яке регламентує охорону прав на знаки для товарів і послуг.

Пропозиції Мінфіну щодо застосування іменників:

Зазначаємо, що ані Мінфін, ані казенні підприємства пробірного контролю, не мають законних повноважень здійснювати державну реєстрацію іменників. Адже це були повноваження Державної пробірної служби, яка ліквідовується, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 р. №442.

Суб`єкт господарювання повинен мати право не наносити власний іменник, або наносити незареєстрований іменник, і подавати на клеймування до казенних підприємств пробірного контролю. Але якщо суб`єкт бажає, щоби його іменник був нанесений лазером сумісно з державним пробірним клеймом, то казенні підприємства пробірного контролю, яким він делегує проставлення власного іменника, не уповноважені законом на виконання будь-яких функцій з охорони прав суб`єктів господарювання на знаки на товари та послуги – тобто, на його іменник і законність його застосування. Саме тому казенні підприємства будуть наносити спільно з державним пробірним клеймом тільки іменники, зареєстровані як знаки на товари та послуги, та обліковувати їх за принципом повідомлення, щоби інші особи не могли скористатися зареєстрованим знаком для товарів та послуг.

Президент СЮУ Д.В. Видолоб поінформував, що 9.09.2014 р. відбулися громадські слухання з питань маркування ювелірних виробів, під час яких представниками громадськості була висловлена позиція щодо застосування іменників.

За таких обставин, з урахуванням того, що ліквідується Державна пробірна служба, а Мінфін не приймає не себе функцію державної реєстрації іменників, заслухавши позицію Мінфіну, Д.В. Видолоб від імені Союзу ювелірів України висловився за відміну обов’язкової реєстрації іменників та переходу до добровільного застосування іменників, самостійного розроблення форми і змісту та вільного вибору способу нанесення іменника; за нанесення казенними підприємствами пробірного контролю на вироби з дорогоцінних металів тільки офіційно зареєстрованих знаків для товарів і послуг за дорученням суб’єктів господарювання – виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, з урахуванням технічних можливостей такого нанесення.

Представник Асоціації ювелірів України Г.О. Ліпатов наголосив на доцільності спрощення порядку реєстрації іменників виготовлювачів ювелірних виробів та внесення змін до Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua