ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

06 жовтня 2014
Союз ювелірів України вимагає прискореного перегляду Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Міністру фінансів України
О.В. Шлапаку


Голові Державної служби України
з питань регуляторної політики
та розвитку підприємництва
М.Ю. Бродському


Щодо прискореного перегляду
наказу Мінфіну від 08.04.1998 р. №84

Керуючись ст. 6 Закону України від 11.09.2003 р. №1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Союз ювелірів України порушує питання про перегляд наказу Міністерства фінансів України від 06.04.1998 р. №84 «Про затвердження Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.04.1998 р. за № 271/2711.

Дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, які використовуються з метою виготовлення ювелірних та побутових виробів та торгівлі такими виробами, знаходяться, в основному, у приватній власності. Квоти з Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння для цілей ювелірного виробництва та торгівлі не виділяються. Держава не несе юридичної відповідальності перед власниками за збитки, завдані внаслідок порушення ними порядку використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Тому вказана Інструкція, затверджена наказом Мінфіну від 06.04.1998 р. №84, не впливає на рівень захисту державних інтересів, натомість є проявом надмірного втручання Держави у господарську діяльність суб`єктів господарювання, що значно ускладнює діяльність вітчизняних операторів ювелірного ринку.

Крім того, зазначена Інструкція встановлює вимоги щодо дотримання суб`єктами господарювання ряду стандартів (державних і галузевих) та технічних умов. Проте, прийнято Закон України від 05.06.2014 р. №1315-VI «Про стандартизацію», згідно з яким скасовується система галузевої стандартизації, а всі стандарти, кодекси усталеної практики, технічні умови застосовуються виключно на добровільних засадах. При цьому з норми ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» виключена норма щодо надання споживачам інформації про нормативний документ у сфері стандартизації, якому повинна відповідати продукція вітчизняного виробництва. Таким чином, норми вказаної Інструкції не відповідають законодавству та принципам доцільності, адекватності та збалансованості державної регуляторної політики.

У 2012-2014 роках Союзом ювелірів України у містах Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі, Києві, Луганську, Львові, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сімферополі, Харкові, Хмельницькому проведені громадські слухання щодо перегляду наказу Мінфіну від 06.04.1998 р. №84. Учасниками запропоновано скасувати дію зазначеного наказу для виготовлювачів ювелірної продукції, торговців ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також суб`єктів господарювання, які надають послуги у зазначених сферах.

На «круглому столі», проведеному Управлінням державної політики у сфері документів суворої звітності та пробірного нагляду Мінфіну 11.09.2014 р. всі присутні представники інститутів громадянського суспільства висловилися за перегляд зазначеного наказу Мінфіну.

Союз ювелірів України пропонує скасувати наказ Міністерства фінансів України від 06.04.1998 р. №84 «Про затвердження Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.04.1998 р. за № 271/2711, в цілому.

В іншому випадку, адекватною альтернативою може бути прискорений перегляд положень зазначеного наказу Мінфіну з метою встановлення, що дія цього наказу не поширюється на суб`єктів господарювання, які здійснюють операції з виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння (ювелірних та побутових виробів), надання послуг з виготовлення та/або ремонту таких виробів, торгівлі вказаними виробами.

У свою чергу, Союз ювелірів України проводить у режимі відкритих громадських слухань обговорення питань щодо впровадження міжнародних стандартів, норм і правил Всесвітньої Конфедерації Ювелірів CIBJO та Віденської Конвенції з випробування та клеймування виробів з дорогоцінних металів з метою наближення вітчизняної ювелірної галузі до світових стандартів, норм і правил у сфері технічного регулювання та захисту прав споживачів ювелірної продукції.

З повагою,
президент Союзу ювелірів України
член Ради підприємців при
Кабінеті Міністрів України
Д.В. Видолоб    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua