ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

13 жовтня 2014
Звернення Союзу ювелірів України з приводу обмежень на купівлю банківських металів

Шановні учасники ювелірного ринку!

Союз ювелірів України звернувся до Президента України П.О. Порошенка, Голови Правління Національного банку України В.О. Гонтаревої, Міністра фінансів України О.В. Шлапака, Голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Л.П. Козаченка з приводу обмежень на купівлю банківських металів, запроваджених НБУ з 4 жовтня.

У зверненні Союзу ювелірів України йдеться про наступне:

«У зв`язку з прийняттям та введенням у дію з 04.10.2014 р. постанови Правління Національного банку України від 03.10.2014 р. №626 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 29 серпня 2014 року №540» Союз ювелірів України повідомляє про наступне.

Відповідно до п. 5.2. Положення про здійснення операцій з банківськими металами та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 06.08.2003 р. №325, до операцій з банківськими металами в операційних касах належить, зокрема, продаж фізичним особам - резидентам і нерезидентам банківських металів за готівкові гривні.

Завдяки зазначеному Положенню за останні 11 років фактично був знищений «тіньовий» сегмент у сфері торгівлі дорогоцінними металами, з ринку пішли понад 90% операторів «тіньових» та «сірих» скупок. У свою чергу, банки отримували від фізичних осіб готівкові кошти у гривнях від продажу банківських металів, що сприяло стабілізації курсу національної валюти.

Згідно з постановою Правління НБУ від 03.10.2014 р. №626 дозволено здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі в один операційний (робочий) день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3 000 гривень у межах однієї банківської установи; банки зобов'язані обмежити видачу (отримання) готівкових коштів в іноземній валюті або банківських металів з поточних та депозитних рахунків клієнтів через каси та банкомати в межах до 15 000 гривень на добу на одного клієнта в еквіваленті за офіційним курсом Національного банку України.

Відомо, що для сфери ювелірного виробництва банківські зливки були найбільш надійним джерелом доброякісної та легальної сировини, насамперед – давальницької, яка залучалася у виробництво від населення та від надходження якої залежить весь малий і середній ювелірний бізнес України.

Після введення у дію постанови Правління НБУ №626 виник штучний дефіцит банківських металів, як давальницької сировини, внаслідок чого припиняють свою діяльність понад 200 ювелірних компаній, працівники яких йдуть у вимушені відпустки.

Водночас, масово відновлюють свою діяльність «тіньові» продавці дорогоцінних металів, які за готівкові кошти готові забезпечувати виготовлювачів ювелірних виробів сировиною невідомо якої якості, без сертифікатів, а також брухтом дорогоцінних металів.

Вважаємо, що від прийняття постанови Правління НБУ №626 не виграє ані процес стабілізації курсу національної валюти, ані Державний бюджет України, ані споживачі (замовники) та виготовлювачі ювелірних виробів. Виграє виключно «тіньовий» сектор постачання дорогоцінних металів на внутрішній ринок України.

У зв`язку з викладеним вище вважаємо за доцільне внести зміни до постанови Правління Національного банку України від 03.10.2014 р. №626, згідно з якими пункти 1, 2 частини 1 виключити.»
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP