ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

11 листопада 2014
Про результати засідання Комітету з питань податкової політики Громадської ради при ДФС України

Сьогодні відбулося засідання Комітету з питань податкової політики Громадської ради при Державній фіскальній службі, в якому взяв участь президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб.

Під час засідання були обговорені положення Закону України № 1621 від 31.07.2014р. „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” в частині електронного адміністрування ПДВ, Порядку КМУ №569 від 16.10.2014р. „Деякі питання електронного адміністрування ПДВ”. Проведено аналіз ефективності адміністрування за існуючою системою ведення електронного реєстру з ПДВ, аналіз впливу передбачених до запровадження спецрахунків з ПДВ, розгляд зауважень та альтернативних пропозицій членів Комітету.

За результатами обговорення члени Комітету вирішили:

1. звернутися до голови ДФС України та довести до відома позицію членів Комітету з податкової політики Громадської Ради при ДФС щодо неприйняття і не підтримки системи електронного адміністрування ПДВ за спецрахунками, що передбачаються до впровадження з 1 січня 2015 року, як такої що несе суттєві ризики для бізнесу та економіки.

2. Звернутися до Голови ДФС щодо видання доручення на відповідний департамент щодо отримання повної узагальненої інформації щодо накопичених на останню звітну дату залишків від’ємного значення ПДВ за особовими рахунками платників в розрізі – до відшкодування на розрахунковий рахунок, до відшкодування в рахунок майбутніх платежів, підтверджені перевірками/активні суми, в стані перевірок, не перевірені, на розгляді за адміністративним оскарженням, в судах, тощо.

Було обговорено питання неврахування як в залік поточних платежів, так і за особовими рахунками платників сум авансових внесків з податку на прибуток, сплачених при виплаті дивідендів протягом 2012, 2013, 2014 років. Розгляд проведено на прикладі листування з відповідними органами ДФС на рівні районних інспекцій, тощо. Зауважено щодо порушення як норм ПКУ, так і положень Листа ДФС від 17.07.2014 р. №17176/7/99-99-19-02-02-17 з цього питання.

Було вирішено:

1. Надати запит на відповідний департамент про надання письмового обґрунтування позиції ДФС України щодо неможливості зарахування в рахунок поточних платежів та обліку на особових рахунках сум сплаченого податку на прибуток при виплаті дивідендів. При формуванні відповіді – врахувати норми листа ДФС від 17.07.2014р. № 17176/7/99-99-19-02-02-17 з цього питання.

2. Звернутися до Голови ДФС видати доручення на відповідний департамент щодо надання Комітету повної узагальненої інформації щодо накопичених на останню звітну дату за окремими обліковими картками платників, передплат з податку на прибуток та з авансових платежів, сплачених при виплаті дивідендів.

Учасники Комітету розглянули питання щодо випадків зловживань при проведенні планових перевірок частіше, аніж на 1 календарний рік, неврахування в практиці перевірочної роботи положень Закону „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, який поширюється на діяльність державної фіскальної служби завдяки Закону від 22.07.2014 г. № 1600-VII, неприпустимість використання нормативів податкового навантаження при перевірках, випадків неефективної роботи служби „Пульс”.

Зокрема, Дмитро Видолоб запропонував ініціювати роботу з розроблення проектів нормативно-правових актів щодо наближення норм Податкового кодексу в частині податкових перевірок до положень Закону України від 05.04.2007 р. №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

За результатами обговорення вирішили рекомендувати ДФС України, звернути увагу на неприпустимість порушення та дотримання норм ст. 77 ПКУ, Закону № 877 щодо періодичності проведення перевірок платників, щодо налагодження дієвої роботи служби „Пульс”. Запропоновано привести положення Податкового кодексу України у відповідність із приписами Закону „Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, пропонувати ДФС розробити і подати до Кабінету Міністрів України проект постанови щодо складання плану-графіка проведення документальних планових перевірок, попередньо погодивши його із громадськістю.

Під час засідання були обговорені проекти наказів Державної фіскальної служби України „Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань відображення в податковому обліку з податку на прибуток підприємств операцій з цінними паперами” та „Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань відображення в податковому обліку з податку на прибуток підприємств операцій з відступлення права вимоги (факторингу)”.

За результатами розгляду проектів наказів ДФС прийнято рішення:


1. Рекомендувати ДФС відтермінувати затвердження наказом проектів Узагальнюючих податкових консультацій з питань оподаткування податком на прибуток операцій з цінними паперами та операцій факторингу для врахування пропозицій та зауважень Комітету.
2. Членам Комітету – в тижневий термін направити свої пропозиції та зауваження до Комітету.
3. Ініціювати розробку окремої узагальнюючої податкової консультації з оподаткування операцій з інвестиційними сертифікатами акцизним збором.
4. Направити до ДФС України пропозиції та зауваження, отримані від членів Комітету, для врахування в проектах узагальнюючих податкових консультацій.
5. Рекомендувати ДФС України остаточну редакцію проектів узагальнюючих податкових консультації до їх затвердження наказом ДФС винести на розгляд наступних засідань Комітету.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP