ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

05 січня 2015
До уваги суб`єктів господарювання, які подають ювелірні та побутові вироби на клеймування до казенних підприємств пробірного контролю (оновлено).

Шановні учасники ювелірного ринку!

З 1 січня 2015 р. набрали чинності норми Закону України від 28.12.2014 р. №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо податкової реформи». Текст закону офіційно опублікований у газеті «Голос України» 31.12.2014 р. та на веб-сайті Верховної Ради України.

Зокрема, з 01.01.2015 р. законом запроваджений збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, який справляється (утримується) при поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю. Ставка збору – 10% вартості основного дорогоцінного металу в сплаві виробу за курсом Національного банку України.

Забезпечення організації сплати (утримання) збору покладено на Мінфін, який здійснює функції управління казенними підприємствами пробірного контролю.

Ці законодавчі новації потребують внесення змін до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 р. №375, та Порядку сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 р №1740.

На даний час зміни до цих нормативно-правових актів не внесені.

При цьому Порядок сплати збору є регуляторним актом. Внесення будь-яких змін до нього можливе виключно за умови дотримання визначених законом процедур – оприлюднення проекту регуляторного акту для обговорення, проведення громадського обговорення тривалістю не менше одного місяця, погодження проекту регуляторного акту Держпідприємництвом тощо.

Спеціальні рахунки та коди бюджетної класифікації щодо нового збору Держказначейством не визначені.

Саме на цих підставах казенні підприємства пробірного контролю відмовляють суб`єктам господарювання у прийманні виробів на термінове клеймування.

Внаслідок дії податкових новацій вітчизняні виготовлювачі ювелірних виробів та імпортери змушені зупинити свою діяльність з нового року з незалежних від них обставин.

Звертаємо увагу на виникнення з 1 січня 2015 р. обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) у діяльності суб`єктів господарювання, які, відповідно до закону, зобов`язані подавати на клеймування державним пробірним клеймом виготовлені або ввезені на територію України ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів. Зазначені обставини непереборної сили, які не дозволяють таким суб`єктам господарювання виконувати зобов`язання за комерційними договорами та замовленнями, спричинені забороною торгівлі на території України ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів без відбитків державного пробірного клейма, без сплати збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування при поданні таких виробів на клеймування державним пробірним клеймом, що є неможливим внаслідок відсутності нормативно-правового регулювання. Рекомендуємо таким суб`єктам господарювання звертатися в індивідуальному порядку до відповідних регіональних торгово-промислових палат щодо підтвердження факту та дати настання форс-мажорних обставин.

Союз ювелірів України вважає новий збір несправедливим по відношенню насамперед до вітчизняних виготовлювачів ювелірної продукції, підставу виникнення зобов`язань щодо його сплати – неадекватною, а процедуру його прийняття – неконституційною та такою, що відбулася зі значними порушеннями Закону України «Про регламент Верховної Ради України». Наша організація домагатиметься скасування цього збору шляхом внесення змін до Закону України «Про збір на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Водночас просимо Вас інформувати Союз ювелірів України про імовірне надходження пропозицій від окремих осіб щодо можливостей клеймування ювелірних виробів пробірним клеймом без належного оформлення та без сплати нового збору на ОДПС. Наша організація буде узагальнювати всю отриману інформацію та направляти на розгляд до Кабінету Міністрів України, правоохоронних органів та спецслужб.

За вже отриманою інформацією з Києва, Харкова, Одеси та ряду регіонів Західної України такі пропозиції вже надходять до виготовлювачів ювелірної продукції, ціна – 7-7,5 грн. за 1 г клеймованих виробів. Особи, які пропонують такі варіанти клеймування, наразі встановлюються.


Тел. (067) 537-83-87
E-mail: info@juvelir.org.ua

6 січня 2014 р. стало відомо, що ряд казенних підприємств пробірного контролю повністю припинили приймання ювелірних та побутових виробів на клеймування державним пробірним клеймом до вирішення питання щодо порядку справляння (утримання) цього збору або його скасування, як такого. У деяких казенних підприємствах наявні залишки клеймованої ювелірної продукції, яка не повертається виготовлювачам до моменту врегулювання проблемних питань щодо цього збору.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua