ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

16 лютого 2015
Звіт про проведення громадських слухань з проблем дерегуляції господарської діяльності в ювелірній галузі

10 лютого 2015 р. у Державній регуляторній службі України відбулися громадські слухання з проблем дерегуляції господарської діяльності в ювелірній галузі.

У громадських слуханнях взяли участь президент Союзу ювелірів України Дмитро Видолоб, директори регіональних відділень Асоціації ювелірів України Юрій Глухов (Харківське), Геннадій Ліпатов (Донецьке), Валентин Мальований (Вінницьке), Андрій Мішин (Київське), керівники підприємств і фізичні особи-підприємці сфери ювелірного виробництва та торгівлі з різних регіонів України, представники Державної регуляторної служби, Мінекономрозвитку, Мінфіну – всього 75 осіб.

Учасниками громадських слухань був прийнятий порядок денний, до якого включені питання:


1. Про необхідність прийняття законопроектів №1910 та №1911 від 02.02.2015 р. щодо врегулювання збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з ювелірних виробів.


2. Про необхідність прийняття законопроектів №1718 від 13.01.2015 р. та №1088 від 28.11.2014 р. щодо скасування обов`язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, які є платниками єдиного податку ІІ та ІІІ груп, та комплексного перегляду закону про РРО.


3. Про перегляд регуляторних актів Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України щодо ювелірної галузі.


4. Про реалізацію функцій державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності в ювелірній галузі в сучасних умовах у зв`язку з ліквідацією Державної пробірної служби України.


5. Про перегляд норм щодо визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та механізмів їх відшкодування, встановлених Законом України від 06.06.1995 № 217/95-ВР.


6. Про особливості здійснення операцій з давальницькою сировиною у сфері обігу дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них, посередницьких послуг і здійснення операцій з «обміну» ювелірних виробів на брухт дорогоцінних металів.


7. Питання діяльності профільної робочої групи з дерегуляції господарської діяльності в ювелірній галузі.

Інформаційно-аналітичні матеріали з питань порядку денного були підготовлені для обговорення та запропоновані учасникам заходу.

Учасники громадських слухань заслухали директора Департаменту регуляторної політики ДРС України Олега Мірошниченка, який поінформував про процес створення, організації роботи та напрямки діяльності Служби.

У ході обговорення проблемних питань збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з ювелірних виробів та обмежень на закупівлю банківських металів, як сировини для потреб ювелірного виробництва представник Мінфіну Олена Кузнецова повідомила про ініціативу міністерства щодо надання відстрочки зі сплати збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з виготовлювачів ювелірних виробів з дорогоцінних металів при поданні таких виробів на клеймування державним пробірним клеймом, а також про направлення Мінфіном звернення до Національного банку України щодо скасування обмежень на продаж банківських металів промисловим споживачам.

Представники ювелірної галузі виступили за перегляд збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з ювелірних виробів шляхом розширення бази оподаткування, збільшення кількості його платників, зміни механізму оподаткування та зменшення ставки збору до 1% доходу від операцій з ювелірними виробами – саме так, як це пропонується в законопроектах №1910 та №1911 від 02.02.2015 р., внесеними народними депутатами України О.П. Продан («Блок Петра Порошенка»), О.В. Кужель («Батьківщина»), О.С. Ксенжуком («Народний фронт»), до складу авторських колективів яких входять представники ювелірної галузі.

Учасники громадських слухань підтримали ініціативу скасувати норми щодо обов`язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) фізичними особами-підприємцями, які є платниками єдиного податку ІІ та ІІІ груп, що передбачено в законопроекті №1718 від 13.01.2015 р., та комплексно переглянути норми законодавства у сфері застосування РРО, як це запропоновано в законопроекті №1088 від 28.11.2014 р. Обидва законопроекти ініційовані народним депутатом України О.П. Продан, до складу авторських колективів яких входять представник ювелірної галузі. Першим кроком має бути комплексний перегляд законодавчої бази щодо застосування РРО з метою виключення можливостей для адміністративного тиску на малий бізнес і «корупційної складової» - вважають учасники громадських слухань. Тільки після цього буде доцільно приймати рішення про запровадження РРО.

Під час громадських слухань було означено коло регуляторних актів щодо ювелірної галузі, які потребують перегляду на рівні Державної регуляторної служби України:


1. Інструкція про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.04.1998 р. №84;


2. Правила торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб'єктам підприємницької діяльності на праві власності, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.1998 р. №802;


3. Правила роздрібної торгівлі ювелірними та іншими побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1999 р. №460;


4. Правила комісійної торгівлі ювелірними та іншими побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.10.2004 р. №678;


5. Інструкція про здійснення державного експертно-пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 р. №244.

У ході громадських слухань учасники заслухали представника ПП «Сапфір-96» Оксану Грабовську (м. Луганськ), яка доповіла про особливості здійснення операцій з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням, як давальницькою сировиною, та при роботі через «обмінний фонд».

За результатами обговорення питань порядку денного прийняті наступні рішення:


1. Звернутись до Державної регуляторної служби з пропозицією надати підтримку законопроектам №1910 та №1911 від 02.02.2015 р. щодо врегулювання збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з ювелірних виробів шляхом направлення відповідних листів на адресу Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, Голови комітету Верховної ради України з питань бюджету А.В. Павелка, Голови комітету Верховної ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Л.Л. Денисової.


2. Звернутися до Державної регуляторної служби з з пропозицією надати підтримку законопроектам №1718 від 13.01.2015 р. та №1088 від 28.11.2014 р. шляхом направлення відповідних листів на адресу Голови Верховної Ради України В.Б. Гройсмана, Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Р.М. Насірова.


3. Включити до складу профільної робочої групи з питань дерегуляції господарської діяльності в ювелірній галузі при Державній регуляторній службі України:

  • Видолоба Дмитра Вікторовича – президента Асоціації «Союз ювелірів України»;
  • Віленка Віталія Юрійовича – представника ТОВ «Аквамарин», м. Харків;
  • Грабовську Оксану Леонідівну – представника ПП «Сапфір-96», м. Луганськ;
  • Гуцуляк Лариса Олександрівну – фізичну особу-підприємця, м. Львів;
  • Маслову Олену Анатоліївну – директора ТОВ «Арізона-Харків»;
  • Юнаша Дмитра Станіславовича – власника торгової марки «Ювелірний завод «Восток», м. Харків;
  • Яцика Ігоря Михайловича – директора ТОВ «ВКП «Брюс», м. Харків.

Запропонувати Міністерству фінансів України забезпечити участь своїх представників у складі профільної робочої групи.


4. Доручити профільній робочій групі провести перегляд вищеозначених регуляторних актів щодо ювелірної галузі. Додатково опрацювати питання щодо доцільності перегляду Закону України від 06.06.1995 № 217/95-ВР щодо визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та механізмів їх відшкодування.


5. До плану діяльності профільної робочої групи включити питання щодо прискорення створення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів та подальшої співпраці з нею.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP