ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

27 липня 2009
Союз Ювелірів України запобіг черговій спробі скасувати право на єдиний податок для учасників ювелірного ринку – суб'єктів малого підприємництва.

Багато учасників ювелірного ринку України, які працюють на єдиному податку, серйозно стривожилися, коли 15.06.2009 р. у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4549-2 «Про вдосконалення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва».

Тривога представників малого ювелірного бізнесу була небезпідставною. Адже в даному законопроекті пропонувалося заборонити учасникам ювелірного ринку працювати на єдиному податку, за винятком виготовлювачів ювелірних виробів за індивідуальними замовленнями. Крім того, станом на 27.07.2009 р. законопроект №4549-2 – єдиний зареєстрований в парламенті, який в цілому змінює правову основу «спрощенки».

Союзом Ювелірів України була проведена необхідна робота. Двічі в червні і липні цей законопроект був включений до порядку денного Комітету Верховної Ради з питань промислової, регуляторної політики і підприємництва, але розглянутий не був.

В той же час Дмитро Видолоб від імені Союзу Ювелірів України звернувся з проблемного питання законопроекту №4549-2 до його ініціатора – народного депутата України Анатолія Гриценка, до Голови Комітету ВР з питань промислової, регуляторної політики та підприємництва Наталії Королівської, інших членів Комітету, Голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Оксани Продан. Також Д.В. Видолоб провів успішні переговори з представниками авторського колективу розробників законопроекту

У результаті проведеної роботи проблема збереження права на єдиний податок для малого ювелірного бізнесу в законопроекті №4549-2 була успішно вирішена: єдиний податок для малих виготовлювачів і торговців ювелірними виробами буде збережений.

У тексті законопроекту норму було викладено в редакції Закону України від 03.06.2005 р. №2642-IV, згідно якої спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб`єктів малого підприємництва не поширюється на суб`єктів малого підприємництва, які здійснюють видобуток та виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення; оптову, роздрібну торгівлю промисловими виробами (прим. - а не ювелірними виробами, які не є промисловими виробами) з дорогоцінних металів, що підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства України про ліцензування певних видів господарської діяльності.

Нагадаємо, що завдяки згаданому Закону України від 03.06.2005 р. №2642-IV та відповідному роз`ясненню ДПА України від 18.07.2005 р. №14106/7/31-0017 було відновлено право суб`єктів малого підприємництва – учасників ювелірного ринку на єдиний податок у 2005 році.

Тепер на сторінці Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України розміщена нова редакція законопроекту №4549-2 з врахуванням зауважень і пропозицій:
http://www.radakmu.org.ua/uk/sproshene_opodatkuvannya/1326.html
Передбачається, що саме в такій редакції законопроект розглядатиметься в профільних комітетах Верховної Ради. Робота Союзу Ювелірів України з питання збереження права працювати на єдиному податку учасникам ювелірного ринку продовжиться у вересні, коли почнеться нова сесія парламенту.
Була також встановлена причина непорозуміння - технічна помилка на стадії розробки законопроекту.

Дмитро Видолоб в цілому позитивно оцінює нову редакцію законопроекту №4549-2. Адже в ній пропонується збільшити граничний обсяг виручки для платників єдиного податку до 70 мільйонів гривень на рік, а для тих «спрощенців», які працюють без касових апаратів – до 1,5 млн грн. на рік в залежності від кількості найнятих працівників.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP