ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

10 березня 2015
Зауваження до проекту змін до Порядку сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з ювелірних виробів

Союзом ювелірів України розглянуто проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій» (далі – Проект).

Проект оприлюднений Пенсійним фондом України для громадського обговорення:

Проектом пропонується, зокрема, врегулювати порядок сплати збору при клеймуванні державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів казенними підприємствами пробірного контролю відповідно до Закону України від 28.12.2014 р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Для суб`єктів господарювання – платників цього збору пропонується запровадити відстрочку сплати до 10 числа місяця, наступного за місяцем, в якому ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів подавалися на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю. Зазначена пропозиція розробників Проекту принципово не вирішує головної проблеми запровадженого з 01.01.2015 р. збору з ювелірних виробів, яка полягає у необхідності його сплати задовго до розміщення продукції на ринку, пропонування її споживачам, реалізації та одержання доходу, та у занадто високій ставці збору, яка призводить до вимивання обігових коштів вітчизняних виготовлювачів ювелірних виробів, які зараз вимушені масово зупиняти свою діяльність. До того ж, розмір збору змінюється щоденно у середині робочого дня – о 14:00, коли НБУ публікує офіційні ціни на дорогоцінні метали, що унеможливлює здійснення контролю за сплатою цього збору. У більшості товаровиробників строк від одержання клеймованих виробів з казенних підприємств пробірного контролю до доведення їх до товарного вигляду та пропонування ринку становить 10-30 днів. Термін одержання доходу від реалізації промислових партій виробів зі срібла становить не менше 4-8 місяців, з золота – 8-18 місяців, з золота з діамантами та дорогоцінним камінням І порядку – 18-24 місяців. Тому запровадження незначної відстрочки зі сплати збору не є ефективним засобом державного регулювання.

Водночас у Верховній Раді України зареєстровані та очікують розгляду законопроекти, спрямовані на зміну підстав виникнення зобов`язань зі сплати цього збору, механізму його сплати, розширення бази оподаткування та кола платників збору, а також на зменшення його ставки, внесені народними депутатами України О.П. Продан («Блок Петра Порошенка»), О.В. Кужель («Батьківщина») та О.С. Ксенжуком («Народний фронт»):

- проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо врегулювання збору з ювелірних виробів) - реєстр. №1910 від 02.02.2015 р.;

- проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо врегулювання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з ювелірних виробів) - реєстр. №1911 від 02.02.2015 р.

Вказані законопроекти включені до порядку денного поточної сесії парламенту. До розгляду законопроектів Верховною Радою України прийняття Проекту є недоцільним.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua