ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

30 липня 2009
Союз Ювелірів України пропонує замінити ліцензування простою процедурою реєстрації учасників ювелірного ринку в органах державного пробірного контролю.

У липні 2009 р. Союз Ювелірів України отримав від Держкомпідприємництва України підтримку пропозиції СЮУ про відміну ліцензування ювелірного виробництва і торгівлі, згідно листа заступника Голови Держкомпідприємництва України С.І. Третьякова від 02.07.2009 р. №7886. У відповідь на даний лист президент Союзу Ювелірів України Дмитро Видолоб направив на розгляд Комітету підготовлений СЮУ проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань ліцензування певних видів господарської діяльності».

Метою законопроекту є виключення з переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння.

Також в законопроекті пропонується вирішити питання про отримання органами державного управління відомостей про кількість суб'єктів господарювання – учасників ювелірного ринку, про їх види діяльності у сфері операцій з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, а також про місця здійснення такої діяльності.

Представники органів державної влади підкреслювали необхідність отримання інформації про місця здійснення діяльності виготовлювачів і торговців ювелірними виробами. Перш за все, це необхідно для провадження контролю за якістю ювелірних виробів, що випускаються і розміщені на ринку, щоб не було підробок і фальсифікату, торгівлі ювелірними виробами без державного пробірного клейма або з підробленим пробірним клеймом.

Таку інформацію про виготовлювачів ювелірних виробів Державна пробірна служба отримує і отримуватиме при щорічній реєстрації іменника – спеціального знаку, що засвідчує виготовлювача ювелірних виробів. Цей механізм можна буде навіть удосконалити.

А для торговців ювелірними виробами Союз Ювелірів України пропонує запровадити процедуру реєстрації в Державній пробірній службі шляхом щорічного подання декларації про наявність об'єктів торгівлі ювелірними і побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Союз Ювелірів України вважає, що таким чином при входженні суб'єкта господарювання в ювелірний ринок будуть мінімізовані можливості для проявів корупції.

В той же час неподання декларації до Державної пробірної служби слугуватиме підставою для зупинення господарської діяльності суб'єкта, що повинно відсікти з ринку недобросовісних «оптовиків» і операторів роздрібної торгівлі, які бажають торгувати ювелірними виробами непідтвердженої якості.


Ознайомитися з текстом законопроекту


Пояснювальна записка до законопроекту


Напишіть нам Вашу думку щодо запропонованого законопроекту !
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP