ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

07 вересня 2009
Учасники ювелірного ринку - фізичні особи-підприємці мають право працювати на підставі ліцензії Мінфіну на всій території України і не повинні отримувати копії ліцензії на кожну філію або відокремлений підрозділ.

Як повідомлялося раніше, починаючи з 10.08.2009 р. Мінфін припинив приймати від учасників ювелірного ринку - фізичних осіб-підприємців документи для отримання засвідчених копій ліцензій на кожне місце здійснення діяльності та видавати такі копії.

12.08.2009 р. Союз Ювелірів України (Видолоб Д.В.) звернувся за наданням роз`яснень з цього питання до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань ліцензування, який уповноважений надавати роз`яснення щодо застосування законодавства у сфері ліцензування.

Впродовж останніх тижнів на «гарячу лінію» Союзу Ювелірів України 8-066-257-86-26 надійшло понад 210 звернень від стурбованих учасників ювелірного ринку (як для сезону відпусток це велика кількість звернень). За цей час Президент Союзу Ювелірів України Д.В. Видолоб неодноразово проводив консультації та переговори з цього питання з представниками Держкомпідприємництва.

Під час консультацій і переговорів висловлювалися різні позиції щодо цієї проблеми.

Зокрема, Дмитро Вікторович Видолоб відзначав, що, згідно чинного законодавства України, ліцензування не може використовуватися для обмеження конкуренції на ринку. При цьому господарська діяльність фізичних осіб - підприємців на підставі ліцензій, виданих центральним органом виконавчої влади - Міністерством фінансів України, може здійснюватися на всій території України, згідно статті 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». При цьому законодавством не передбачений порядок видачі копії ліцензії на кожне місце здійснення господарської діяльності ліцензіатам, зареєстрованим як фізичні особи-підприємці. Тобто, таким ліцензіатам немає необхідності звертатися до Мінфіну, як органу ліцензування, за отриманням копії ліцензії.

Заступник Голови Держкомпідприємництва України Сергій Іванович Третьяков також підтвердив, що всі центральні органи виконавчої влади (у тому числі Мінфін) не можуть видавати копії ліцензії на кожне місце здійснення діяльності фізичним особам - підприємцям. Проте ліцензіати - фізичні особи - підприємці повинні мати можливість створювати нові або змінювати місця здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Як вважає С.І. Третьяков, врегулювати проблемне питання можна було б шляхом видачі фізичним особам-підприємцям - ліцензіатам додатків до ліцензії із зазначенням місць здійснення господарської діяльності. Про наявність такого додатку має бути вказано в самій ліцензії, відповідно до ст. 13 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Додаток до ліцензії має видаватися безкоштовно. Але для реалізації цього механізму необхідне внесення змін до відповідних нормативно-правових актів України.

Директор Департаменту ліцензування Комітету О.Б. Іванченко зазначала, що згідно чинного законодавства України, діяльність ліцензіатів – фізичних осіб-підприємців, які діють на підставі ліцензій, виданих центральним органом виконавчої влади, може здійснюватися на всій території України. При цьому отримувати копії ліцензії на кожне місце здійснення господарської діяльності (що не є тотожнім до поняття філії, відокремленого підрозділу суб`єкта) фізична особа не повинна.

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист Союзу Ювелірів України та надав офіційні роз`яснення чинного законодавства з цього питання.

Згідно листа Держкомпідприємництва від 07.09.2009 р. №10673 про надання роз`яснень, суб'єкт господарювання одержує засвідчені органом ліцензування копії ліцензії лише у разі наявності у нього філій, відокремлених підрозділів.

Філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи мають право відкривати лише юридичні особи, що зареєстровані у установленому законом порядку.

Згідно статті 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є центральний орган виконавчої влади, здійснюється на всій території України.

Враховуючи зазначене, ліцензіат - фізична особа - підприємець на підставі ліцензії, виданої центральним органом виконавчої влади, має право здійснювати господарську діяльність на всій території України.

Прочитати повний текст роз`яснення Держкомпідприємництва України

Для того, щоб відкрити нове місце здійснення діяльності, не потрібно звертатися до Мінфіну за отриманням відповідної копії ліцензії, витрачати власний час і свої ресурси. Достатньо надіслати до Мінфіну протягом 10 робочих днів повідомлення про зміну даних, які подавалися в документах, які додавалися до заяви на отримання ліцензії.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP