ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

14 вересня 2009
Посилення перевірок учасників ювелірного ринку з боку Мінфіну не буде.

У серпні 2009 р. Мінфін оприлюднив два проекти регуляторних актів з питань здійснення контролю за ювелірною галуззю.

Один з них – проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2008 року №909» - був спрямований на розширення кола учасників ювелірного ринку, віднесених до високого ступеню ризику, до яких могли б застосовуватися планові перевірки під час мораторію до кінця 2010 року. Сфера дії проекту – планові перевірки Мінфіном дотримання вимог ліцензійних умов і перевірки з боку Державної пробірної служби.

Пропонувалося віднести до високого ступеню ризику всіх нових суб'єктів - ліцензіатів. Крім того, тих, хто працює у сфері торгівлі ювелірними виробами менше 3 років, або у кого 3 і більш об`єктів торгівлі, або хто в попередньому періоді здійснював операції експорту/імпорту, або мав виявлені порушення законодавства; а також тих, хто працює у сфері ювелірного виробництва менше 3 років, або обсяги виготовлення виробів перевищують 10 кг дорогоцінних металів в чистоті, 1000 карат дорогоцінного каміння, 20 кг дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння. Зараз для визначення високого ступеню ризику застосовується сукупність всіх вказаних критеріїв.

Слід зазначити, що в квітні 2009 р. Мінфін визнав, що шляхом впровадження нині чинної постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2008 р. №909 удасться досягти визначеної мети. Значить, чинний порядок віднесення суб'єктів до різних ступенів ризику не вимагає змін.

Союз Ювелірів України (Видолоб Д.В.) направив зауваження до даного проекту постанови Прем'єр-міністрові України Ю.В. Тимошенко, а також до Мінфіну, Держкомпідприємництва і Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Другий документ, оприлюднений Мінфіном для обговорення, - це проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку відбирання проб продукції з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та здійснення державного пробірного контролю за якістю ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, призначених для реалізації суб’єктами господарювання та фізичними особами». Сфера застосування проекту – перевірки, що проводяться Державною пробірною службою України Міністерства фінансів України.

Союз Ювелірів України направив до Мінфіну та Держкомпідприємництва пропозиції до кожного пункту даного проекту постанови.

Зокрема, Союз Ювелірів України запропонував не запроваджувати заново контроль за відповідністю ювелірних виробів і сплавів дорогоцінних металів, з яких вони виготовлені, технічним умовам (ТУ). Нагадаємо, що такі ТУ на ювелірні сплави в Україні зареєстровані лише одні, і належать вони одній приватній структурі, зареєстрованій у формі асоціації.

Крім того, Союз Ювелірів України наполягав, що суб'єкт господарювання не повинен сам, своїми силами і за рахунок своїх ресурсів доставляти до місця проведення експертизи відібрані у нього проби продукції і ювелірні вироби. Оскільки діє пряма норма закону – доставку здійснює посадова особа органу державного нагляду (контролю), в даному випадку – контролер Державної пробірної служби України.

За підсумками розгляду зауважень та пропозицій Союзу Ювелірів України, 10 вересня 2009 р. Держкомпідприємництво України відмовило в погодженні обох проектів постанов Кабінету Міністрів України.

Таким чином, збільшення частоти планових перевірок учасників ювелірного ринку з боку Мінфіну і Державної пробірної служби не буде.

Ювеліри, як і раніше, починаючи з 27.03.2009 р., не повинні використовувати технічні умови (ТУ) на ювелірні сплави, щоб не мати проблем з клеймуванням їхніх виробів, і можуть працювати згідно національних стандартів.

Учасники ювелірного ринку також не зобов'язані своїми силами і за власний рахунок доставляти відібрані на експертизу ювелірні вироби.

Відбір зразків продукції, ювелірних виробів при перевірках і проведення їх експертиз можливі в суворій відповідності до статей 13, 14, 15, 16, 17 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Таким чином, державний контроль над якістю розміщених на ринку ювелірних виробів не втрачений.

Нині чинний порядок проведення перевірок Мінфіном і Державною пробірною службою встановлений згідно з наказом Міністерства фінансів України від 22.12.2008 р. №1519 (введений в дію 27.03.2009 р.).

Таблиця нововведень відповідно до наказу Мінфіну від 22.12.2008 р. №1519 розміщена на нашому сайті. Ознайомитися з таблицею

Тема перевірок ДПСУ висвітлювалася також у засобах масової інформації. Читати статтю в газеті «БИЗНЕС»
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP