ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

08 грудня 2009
Фінансовий моніторинг для ювелірів відміняється

Сьогодні Президент України В.А. Ющенко застосував право вето щодо прийнятого 6.11.2009 р. Закону України №1714-VI «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» (законопроект №3062, внесений Кабінетом Міністрів України).

У цьому Законі передбачалося, що всі суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них, зобов'язані повідомляти державним органам персональні дані клієнтів, які здійснюють покупки на суму понад 100000 гривень. При таких покупках від клієнта був би потрібний паспорт, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Для учасників ювелірного ринку введення в дію цього Закону привело б до ускладнення обліку та звітності, непотрібних фінансових витрат на додаткове обов'язкове навчання фахівців і придбання дорогого програмного забезпечення, до посилення вимог ліцензійних умов для всіх ювелірних компаній і підприємців, навіть тих, хто ніколи не торгував і не торгує прикрасами і годинниками вартістю понад 100000 гривень.

Такі нововведення могли привести до відтоку заможних українських покупців ювелірних виробів і годинників за кордон, в країни, де немає тотального фінансового контролю за громадянами. У свою чергу, це привело б до скорочення обсягів виготовлення в Україні ексклюзивних і дрібносерійних ювелірних виробів вищої цінової категорії і не сприяло б зміцненню і розвитку національних традицій в ювелірному мистецтві.

Союз Ювелірів України звернувся до Президента України В.А. Ющенка з пропозицією застосувати право вето щодо цього Закону, тобто повернути Закон у Верховну Раду з пропозиціями Президента, згідно ст. 94 Конституції України. Фундаментальні зауваження до Закону були висловлені у Висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради України, які також були підтримані Союзом Ювелірів України.

8.12.2009 р. Президент України повернув у Верховну Раду України цей Закон зі своїми Пропозиціями, в яких була висвітлена проблема покладання обов'язку щодо збирання персональної інформації на торговців дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням та виробами з них, як суб'єктів первинного фінансового моніторингу.

Віктор Ющенко запропонував відхилити Закон України №1714-VI «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Союз Ювелірів України вітає рішення Президента України про накладення вето на цей Закон.

Законопроект №3062 «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» був зареєстрований ще 19.08.2008 р. і розглядався в українському парламенті більше року з різного роду складнощами. Головним мотивом народних депутатів при ухваленні цього Закону була загроза внесення України з 9.11.2009 р. до так званого «чорного списку» FATF – Групи з розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей.
    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua
created by ZAP