ГоловнаВибранеНаписати листа
 
  ГОЛОВНІ НОВИНИ  
головна новини

20 березня 2015
Внаслідок ліквідації Державної пробірної служби нові виготовлювачі ювелірних виробів не можуть вийти на ринок. Звернення Союзу ювелірів України.

Прем`єр-міністру України
А.П. ЯЦЕНЮКУ

Міністру фінансів України
Н.Е. ЯРЕСЬКО

Заступнику Міністра фінансів України
О.Л. МАКЕЄВІЙ


Щодо Державної пробірної служби

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 р. №442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» прийнято рішення ліквідувати Державну пробірну службу, поклавши функції з реалізації державної політики у сфері державного пробірного контролю на Міністерство фінансів, а функції із захисту прав споживачів виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На даний час це рішення призводить до негативних наслідків для розвитку ювелірного виробництва в України.

Зокрема, починаючи з 01.03.2015 р. Державна пробірна служба, що знаходиться у процесі ліквідації, припинила здійснювати щорічну обов`язкову реєстрацію відбитків іменників – спеціальних знаків, що засвідчують виготовлювачів ювелірних виробів. Така обов`язкова процедура передбачена згідно з п. 24 ст. 1 Закону України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» та Інструкцією про порядок реєстрації в Державній пробірній службі України відбитків іменників - спеціальних знаків, що засвідчують виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.10.2001 р. №466.

При цьому за період з кінця січня до 01.03.2015 р. кількість зареєстрованих відбитків іменників зросла на 15,68% - з 740 до 856, що свідчить про поступове збільшення кількості суб`єктів господарювання – виготовлювачів ювелірних виробів. Припинення здійснення щорічної реєстрації відбитків іменників призводить до штучного перешкоджання входженню на ринок суб`єктів господарювання – виготовлювачів ювелірних виробів та обмеження щодо здійснення господарської діяльності.

Крім того, ліквідація Державної пробірної служби призводить до унеможливлення здійснення євроінтеграційних прагнень учасників ювелірного ринку з метою реалізації експортного потенціалу вітчизняної ювелірної галузі, за які виступали учасники ювелірного ринку під час Євромайдану та Революції Гідності.

А саме, учасники ювелірного ринку сподівалися на приєднання України до європейської Конвенції з випробування та клеймування виробів з дорогоцінних металів (Відень, 1972), яка передбачає можливість клеймування на території України ювелірних виробів вітчизняного виробництва Спільним Пробірним Клеймом, що значно спростило би виведення українських товаровиробників на ринки країн – учасниць Конвенції. Україна отримала запрошення щодо приєднання до Конвенції ще 2005 року, але досі не є приєдналася до неї, не в останню чергу внаслідок бездіяльності керівників Державної пробірної служби.

Проте, як зазначається у зверненнях Голови Комітету Конвенції до Прем`єр-Міністра України, Міністра фінансів України від 01.09.2014 р., «однією з основних умов для приєднання до Конвенції є наявність Пробірної служби, здатної відповідати вимогам Конвенції. … Без Пробірної служби Україна не відповідатиме вимогам Конвенції. Це призведе до драматичних наслідків для українських експортерів ювелірних виробів, які не матимуть можливості вільно експортувати свої вироби до країн – учасниць Конвенції».

Союз ювелірів України звертав увагу Кабінету Міністрів та Мінфіну України на недоліки в діяльності керівництва Державної пробірної служби як щодо затягування приєднання України до Конвенції, так і щодо невиконання покладених на Службу функцій і повноважень, зокрема щодо незабезпечення управління державними установами пробірного контролю (казенними підприємствами пробірного контролю), що передбачено у ст. 16-1 Закону України №637/97-ВР.

Проте, внаслідок ліквідації Державної пробірної служби виникли значні ризики для подальшого розвитку сфери ювелірного виробництва в Україні. У поєднанні з відсутністю відповідних змін у Законі України №637/97-ВР в частині реалізації державної політики у сфері державного пробірного контролю, незабезпеченням з боку Мінфіну внесення змін до порядку реєстрації відбитків іменників, затвердженого наказом Мінфіну від 16.10.2001 р. №466 та інших нормативно-правових актів у сфері державного пробірного контролю, відсутністю у Положенні про Міністерство фінансів України визначених функцій і повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного пробірного контролю, процес подолання негативних наслідків та мінімізації ризиків для ювелірної галузі потребуватиме часу, тривалість якого важко оцінити заздалегідь.

Єдиним виходом задля недопущення негативних наслідків для ювелірної галузі у даний час вбачається припинення ліквідації та відновлення діяльності Державної пробірної служби України.

У зв`язку з викладеним просимо розглянути питання про відновлення діяльності Державної пробірної служби України з покладанням на цю Службу виконання функцій і повноважень, передбачених Законом України від 18.11.1997 р. №637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».


Додаток:
копія звернення Голови Комітету Конвенції до Прем`єр-Міністра України,
до Міністра фінансів України

З повагою,
президент Союзу ювелірів України Д.В. Видолоб    

Перерахувати кошти до Союзу ювелірів України


Професійна фотозйомка ювелірних виробів

  Опитування  


  Події в Україні та світі  


  АРХIВ НОВИН  

2017

лютий березень квітень жовтень
2016

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень
2015

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2014

січень березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2013

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2012

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень жовтень листопад грудень
2011

січень березень квітень травень серпень вересень жовтень листопад грудень
2010

січень лютий березень травень червень липень вересень жовтень листопад грудень
2009

січень лютий березень квітень травень червень липень серпень вересень листопад грудень
2008

січень квітень травень липень серпень жовтень листопад грудень
Новини Союзу Ювелірів України у форматі RSS Українською мовою Новости Союза Ювелиров Украины в формате RSS на русском языке


© 2008-2012 www.juvelir.org.ua